Коли в домі маленька дитина, важко підтримувати лад. Адже малеча майже ніколи не сидить на місці й увесь вільний час досліджує світ, іноді утворюючи безлад в домі. Це цілком нормально для малюка, адже так він може дізнатися про властивості речей і здобути соціальні навички.
Наша стаття допоможе правильно розставити пріоритети молодим батькам і полегшити життя завдяки використанню сучасної побутової техніки.
Формування правильного ставлення до прибирання
Дитину потрібно привчати до чистоти змалечку. Прибирання — це додаткове завдання, яке потрібно виконувати. Звісно, ми не закликаємо вас заростати брудом, але варто враховувати власні сили та не витрачати їх на виконання роботи, яку можна відкласти або доручити іншим.
Намагайтеся виконувати всі дії поступово, не беріться одночасно до кількох справ. Тривала багатозадачність за необхідності ще й стежити за малюком призводить до стресу.
Учіться вдумливо розставляти пріоритети. Робить те, що потрібно саме зараз для комфорту. І памʼятайте, що на першому місці має бути ваша дитина: її безпека та здоровʼя. Звісно, для здоровʼя малюка прибирання підлоги також необхідне. Але це необовʼязково робити самотужки, адже можна купити робот-пилосос Roborock та доручити брудну працю з прибирання підлоги техніці.
Корисні поради
Ще до пологів подружжя має підготуватися до майбутніх випробувань. Треба зробити своє житло максимально практичним і безпечним.
Що можна зробити, щоб зменшити обсяг роботи в майбутньому:
- Змінити світлі меблі на ті, що мають темний колір, або підготувати для диванів і крісел текстильні чохли з немарких тканин.
- Замінити шпалери на ті, що миються. Подібний ремонт допоможе підтримувати охайний зовнішній вигляд житла навіть після зустрічі з фломастерами та олівцями схильного до творчості малюка.
- Позбавтеся килима з довгим ворсом. Він збирає величезну кількість різноманітного сміття. Вичистити його буває важко, а іноді на це просто не вистачає часу. Краще сховати килими до шафи, поки дитина не стане трохи серйознішою.
Також рекомендується відразу класти речі на місця. Це допоможе запобігти накопиченню предметів. З 2–3 років починайте привчати дитину складати свої іграшки перед сном самостійно.
Не соромтеся попросити допомоги у членів родини. Не всі домашні обовʼязки мають лягати на ваші плечі. Якомога більше завдань перекладайте на розумну техніку, адже її створено саме для полегшення побуту.