Серед різноманіття домашнього текстилю більша частина приходиться на речі для сну. Ми користуємося ними кожен день, отримуючи насолоду від їх ніжності та м’якості. Також вони радують нас своїм привабливим видом, підіймаючи настрій зранку. Щоб комплект постільної білизни й далі залишався красивим та не втрачав своїх властивостей, за ним треба правильно доглядати.
Тканина визначає багато чого
Від матеріалу, з якого виготовлений домашній текстиль, залежить не тільки зовнішній вигляд та характеристики речей для сну. В залежності від походження тканини та способу її обробки догляд за постіллю вимагає дотримання певних правил.
Бавовна
Матеріал має кілька різновидів, що визначається технікою переплетення волокон та їх щільністю. Догляд за такими речами не має особливих відмінностей, але деякі моменти треба враховувати. Наприклад, щоб зберегти структуру сатинового текстилю, його слід прати при низькій температурі та прасувати тільки з виворотнього боку. Жакардові комплекти, які можна знайти на podushka.com.ua, краще прати вручну або в режимі делікатного прання. Поплін легко переться при температурі 30 градусів та не вимагає прасування. Махру, з якої часто роблять простинь на резинці, можна прати руками та в машинці при температурі 40 градусів, віджим до 800 об./хв. А от прасувати махрові речі не рекомендується.
Бамбук
Тканину рослинного походження краще прати руками у прохолодній воді (температура 30 градусів), а сушити в горизонтальному положенні.
Льон
Матеріал не повинен напряму контактувати з миючими засобами, тому попередньо їх розводять у воді. Білу постіль можна прати при температурі 60 градусів, кольорову – до 40 градусів. У машинці віджимають на швидкості до 600 обертів, якщо прали вручну – краще не викручувати, а дати воді стекти.
Шовк
Шовкові комплекти перуть на ручному режимі при температурі 30 градусів. Через ніжну структуру тканину не можна сильно терти та викручувати. Взагалі краще віддати постіль до професіональної пральні. Зберігають білизну в картонній коробці.
Загальні правила догляду
Незалежно від особливостей домашнього текстилю слід дотримуватися деяких рекомендацій.
- Перед пранням розсортувати речі (білі окремо від кольорових) та вивернути навиворіт.
- Не використовувати агресивні миючі засоби, краще всього підійде рідкий пральний порошок.
- Текстиль слід сушити на свіжому повітрі або у провітрюваному приміщенні. При наявності яскравого дизайну краще вибирати таке місце, щоб на речі не потрапляло сонце.
- Простіше прасувати білизну, яка не зовсім висохла.
- Зберігати чисті комплекти слід у закритому та сухому місці.
Зазвичай детальна інформація є на етикетках, тому не полінуйтеся з нею ознайомитися.