Фаленопсиси – найпопулярніші кімнатні орхідеї. Проте вони достатньо капризні. Наш сайт Mamabook розповість про нюанси посадки фаленопсисів.
Як часто пересаджувати орхідею фаленопсис?
Незважаючи на потужно розвинену кореневу систему, коріння в рослини дуже тендітне. Фаленопсис погано переносить часті пересадки. Через травмування коріння він довго відновлюється.
Не рекомендується пересаджувати частіше, ніж кожні 2-3 роки. Оцінювати необхідно стан коріння та вільне місце в горщику. Екстрена пересадка можлива лише у випадку, коли помічені коренева гниль та рослина уражена шкідниками.
Чи пересаджувати орхідею після покупки?
Існує правило: нову рослину слід пересадити після купівлі. Але воно застосовується не до всіх кімнатних рослин. Якщо орхідея чудово почувається, виглядає здоровою, інтенсивно розвивається, то її можна залишити в покупному контейнері до найближчої весни.
Якщо ж квітці тісно в покупному горщику і субстрат у ньому бідний, то пересадка виконується лише після карантинного періоду. Рослині потрібно 14-21 день на адаптацію до нового середовища. І якщо за цей час на орхідеї не з’явилися ознаки хвороб та шкідників, то виконується пересадка в новий горщик та новий субстрат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вирощувати петунію на балконі
Як доглядати після пересадки
У перші 2-3 місяці після пересадки орхідея повинна надійно вкоренитися. Її не можна травмувати регулярним внесенням добрив. Підкормки можуть стати причиною хімічного опіку. Тому перші добрива вносяться лише через 30 днів після пересадки. Обов’язкова вимога: слід зробити слабку підкормку, використовуючи лише 30% від вказаного виробником дозування.
Якщо фаленопсис візуально зміцнів, то ще одну слабку підкорму (50% від дозування) виконують через 2 місяці після першого внесення добрив.
Використовувати можна виключно рідку форму, яку легко дозувати. Гранули не дозволяють добитися потрібної концентрації речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібно замочувати насіння перцю перед посадкою?