Незважаючи на тотальне засилля інтернету та гаджетів, любов до книжки не згасає. Здається, навіть відроджується в Україні. Адже реалії українського життя підштовхують до повернення до свого коріння. І література залишається тим фундаментом, на якій варто спиратися кожному поколінню. Класична література – поза часом. Вона універсальна. Це вічний рецепт простих істин. Твори, що вчать людяності. На сайті sens.in.ua представлений великий вибір книжок класиків із сучасним дизайном та гарними ілюстраціями.
То чому ж нам варто звертатися до цієї літератури?
Вічні теми
Класичною література названа недаремно. Адже це ті теми та соціальні проблеми, що актуальні завжди. Досі у родинах не можуть поділити землю та грушу на межі, наче брати в «Кайдашевій сім’ї». У кожній родині знайдеться «пропаща сила», тобто людина, що збилася зі свого шляху та не віднайшла правильних орієнтирів. Саме так, як це сталося із Чіпкою в романі «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Читайте класичну літературу, аби побачити вічні проблеми та знайти для себе відповіді на важливі життєві дилеми.
Смакуйте живу українську мову
Де, як не в творах класиків, ми можемо побачити усю красу та багатство мови? Адже це найкращий спосіб збагачувати мовлення. І це актуально саме зараз, коли чимало українців вчаться розмовляти рідною мовою.
Які твори класиків особливо колоритні за своєю лексикою:
- «Енеїда», Іван Котляревський.
- «Кайдашева сім’я», Іван Нечуй-Левицький.
- «Вишневі усмішки», Остап Вишня.
- «Чотири броди», Михайло Стельмах.
- «Вир», Григір Тютюнник.
Вивчайте традиції
Повернення до своєї культури передбачає збагачення традиціями, які шанували попередні покоління. Сьогодні забуто багато свят, шана до землі, немає тісного зв’язку із природою, віруваннями пращурів. І література найкраще дозволяє нам вивчати колорит окремих регіонів, культурний український пласт.
Чого лишень варті «Тіні забутих предків» чи «Лісова пісня»? Справжні книжки-енциклопедії, а не художня література.
Підтримуйте українське книговидавництво
У книгарнях дедалі більше українських книжок – як сучасних, так і класичних. Якщо на полицях кожної оселі будуть стояти твори видатних письменників, то це подвійна інвестиція – у книговидавництво, а також у виховання дітей.
Зберігайте власну історію
Зараз українці мають можливість переконатися, як багато історичних фактів було спотворено свого часу. Як добре ми знаємо нашу історію? Що від нас замовчували? Багато відповідей є на сторінках творів класиків.
Які класичні твори варто прочитати, аби дізнатися більше про українську історію?
- «Марія», Улас Самчук.
- «Тигролови», Іван Багряний.
- «Місто», Валер’ян Підмогильний.
- «Чорна рада», Пантелеймон Куліш.
- «Диво», «Первоміст», Павло Загребельний.
- «Вершники», Юрій Яновський.