Головна Релакс Що потрібно знати про продаж квартири в Україні

Що потрібно знати про продаж квартири в Україні

mamabook
119 Переглядів
квартира

квартира

Продаж нерухомого майна – частий вид угоди, із яким у житті зіштовхується фактично кожен громадянин. Певні нововведення в законодавстві відбуваються регулярно, тож за цим моментом потрібно слідкувати. У цілому можна назвати базові нюанси, які залишаються головними та незмінними для продавців чи покупців з року в рік. Якщо ви плануєте провести угоду продажу свого нерухомого майна, то вам обов’язково знадобиться підписання договору. На сайті Yuristkonsultaciya представлені зразки таких документів. Ви можете брати їх я готові шаблони для основи майбутнього договору.

На що ще слід звернути увагу продавцеві? Важливі моменти, які не слід ігнорувати.

Попередній договір

Що це і навіщо він потрібен? Це не є основний документ, який засвідчує факт купівлі-продажу майна. Проте попередній договір, укладений між двома сторонами, демонструє їх готовність укласти угоду. І вона підтверджується фінансово, що й засвідчує попередній договір.

Він вигідний для двох сторін. Продавцеві важливо мати гарантії, що покупець не передумає, що не доведеться втрачати час та знову займатися пошуком нової кандидатури. А покупець через попередній договір отримує гарантії, що продавець з моменту підписання документа забов’язується більше не вести переговорів із іншими продавцями, а майно гарантовано знто з продажу.

Які основні моменти, що стосуються попереднього договору?

  • У документі зазначається сума завдатку, яку покупець готовий передати продавцеві як гарантію, що купівля майна відбудеться.
  • Розмір завдатку прописується довільний – це та сума, на яку згодні обидві сторони.
  • У договорі є можливість прописати штрафні санкції (проте лише за згоди двох сторін): якщо покупець порушить обіцянку, то продавець не повертає йому завдаток. І, навпаки, продавець при порушенні угоди не лише повертає завдаток, але й додаткову компенсацію.
  • У документі вказується термін, протягом якого повинен бути заключений основний договір купівлі-продажу (зазвичай сторони домовляються про 1 місяць).

документи

Податки

Будь-які фінансові угоди забов’язують і покупця, і продавця сплачувати податок, вносити військовий збір та держмито. Розмір визначається у відсотках і залежить від вартості майна. Такі моменти чітко озвучує нотаріус напередодні запланованої угоди.

І власнику майна, и покупцеві слід враховувати, що під час купівлі-продажу завжди є додаткові витрати. І продавцю варто заздалегідь вносити їх у ціну квартири чи будинка.

Читайте також