Головна Здоров'я Залишився уламок після видалення зуба – причини та наслідки

Залишився уламок після видалення зуба – причини та наслідки

mamabook
230 Переглядів
стоматолог

стоматолог

Екстракція зуба – це різновид операції. А будь-який вид хірургічного лікування завжди несе певні ризики для пацієнта. Одним із видів ускладнень при видаленні – це залишок частинки зуба в лунці. Він може провокувати дискомфорт, біль, запалення. Якщо пацієнт скаржиться на погіршення стану після відвідування клініки, то йому варто звернутися до фахівця. Якісне обслуговування та лікування відповідно до світових протоколів гарантують пацієнтам, яким необхідний хірург стоматолог Dr.Miller. Дізнайтеся, чому могли виникнути ускладнення після оперативного лікування і які можливі наслідки.

Чому залишився зубний уламок?

Будова зуба – це коронкова частина та корінь. Не всі видалення зубів вважаються простою процедурою. Приміром, для частково зруйнованого зуба характерні крихкі стінки. І вони починають руйнуватися у момент екстракції. Через сильний механічній вплив на зуб та застосування міцних інструментів.

Головні причини патології:

  • Лікарська помилка. Недостатній досвід та кваліфікація лікаря, який обрав помилкову тактику операції, спричинивши надмірний тиск. У такому випадку розколотися може навіть міцний зуб.
  • Незадовільний стан кореня. Уражені, запалені тканини завжди крихкі. І розсипаються на частинки, коли їх намагаються витягнути з лунки. Необхідне видалення уламку кореня зуба до останнього фрагменту.
  • Зачепили сусіднього зуба. При неакуратній маніпуляції хірурга був пошкоджений сусідній зуб, від якого й відпав уламок. І він потрапив до лунки відразу ж після видалення зуба.
  • Зуби мудрості. Моляри вважаються найскладнішими зубами. Вони мають масивну коронкову частину та зігнуті корені, які здатні зрощуватися із кісткою щелепи. Ускладняється процес видаленні в ситуації, коли в пацієнта маленький розмір ротової порожнини.

зуби

Які симптоми вказують на присутність уламку?

Уламок великого розміру пацієнт здатен відчувати зубами. Проте це лише явна ознака. Існує цілий перелік симптомів, які можуть бути пов’язані із присутністю частинки зуба в лунці:

  • різкий чи ниючий біль, що виникає при надавлюванні на щелепу;
  • зміна кольору ясен, виражена гіперемія;
  • місцевий набряк ясен;
  • збільшення розміру щоки;
  • підвищена температура тіла, яка тримається понад 3 доби з моменту видалення зуба;
  • поява гною та різкого запаху.

Якщо подібна симптоматика проявляється понад 5 днів, необхідно повторно звернутися до лікаря-стоматолога. Якщо проігнорувати цю проблему, то розвиваються ускладнення: запальний процес, остеомієліт, флегмона, сепсис.

Аби підтвердити присутність уламку в лунці, виконується рентген-знімок. Визначається розмір уламку та його точна локалізація. Для видалення потрібна повторне хірургічне втручання.

Читайте також