Якісне харчування – основа здоров’я домашньої тварини. Інколи достатньо зробити грамотну корекцію раціону, аби вилікувати собаку без ліків. Збалансоване меню гарантує життєвий тонус улюбленця, його активність, зацікавленість, бажання постійної комунікації із членами родини. Обираючи корм, слід звертати увагу на декілька нюансів. Дізнайтеся про головні поради експертів.
Порада 1. Натуральність складу
Серед ветеринарів існує чудова приказка: обирайте собаці такий корм, який би ви не побоялися дати своїй дитині. Якщо розшифрувати сказане, то йдеться про максимально натуральний склад. Як і в дитячому харчуванні, у складі корму не повинно бути штучних компонентів. Обирати слід лише продукцію суперпреміум класу. Приміром, корм 1st Choice для собак. Виробник використовує у своїй продукції виключно натуральне м’ясо свійської худоби та птахів, риби. У складі відсутні дешеві домішки у вигляді субпродуктів – лише відбірні сорти м’яса.
Порада 2. Врахуйте вік
У різні життєві періоди собака має абсолютно різну потребу в нутрієнтах та калорійності їжі. Господарям важко самостійно розраховувати раціон, тож корми вже створені зі спеціальним маркуванням. І склад продукції залежить від віку вашого улюбленця.
- Starter – це маркування вказує на те, що корм призначений для малюків. Його починають вводити в раціон відразу, як цуценя перестало споживати материнське молоко.
- Junior – корм для собак першого року життя.
- Adult – цей раціон призначений для тварин від 1 до 8 років.
- Senior – корм для старіючих собак, яким уже понад 8 років.
Порада 3. Згідно розміру собаки
Якщо у вас нестандартна собака (карликові чи гігантські породи), то раціон потребує суттєвої корекції. І краще обирати корм, орієнтуючись на конкретну породу.
Приміром, для собачок маленьких порід принциповий розмір гранул, якщо йдеться про сухий корм. А от у собак-велетнів слід подбати про підтримку кісткового апарату. Тому в їхніх кормах підвищений вміст кальцію, магнію, кремнію.
Порада 4. Рівень активності
Не всі породи собак схильні до грайливої поведінки та щоденного бігу. Є чимало порід із гіподинамією. Отже, вміст вуглеводів у їхньому кормі повинен бути знижений – інакше це призведе до стрімкого набору зайвої ваги. Виробники роблять на упаковках спеціальні помітки, приміром, Active та Energy означають, що це їжа для дуже рухливих тварин.
Порада 5. Відповідно до стану здоров’я
Окрім універсальних кормів, існують дієтичні та лікувальні. Їхній склад враховує певні патології в собаки. Приміром, при каміннях у нирках в раціоні контролюється добова норма кальцію. Або для собак із хворим серцем слід розробляти раціон із пониженим вмістом жирів.