Нині майже у кожному медичному закладі чи висококласному салоні та і в принципі всюди, де важлива чистота і безпека, користуються нестерильними одноразовими бахілами. Усе що треба враховувати при покупці, та що треба знати про види бахіл, ви знайдете у цій статті.
Поділ та класифікація бахіл за вагою
На початку ознайомимось з базовою класифікацією, що поділяє бахіли за вагою:
- 2,5 і 3 грами – такі бахіли будуть тонкими та нетривалими у використанні. Вони підійдуть для сухої погоди та вдало захистять вас від пилу і незначного бруду;
- 4 грами – такі вже будуть надійніше, підійдуть і для відвідування лікарень, салонів краси та татуажу, спортивних клубів та ігрових центрів;
- 6 грамів – найкращий варіант, що поєднує якість та ціну. У них ви можете спокійно проходити весь день, і вірогідність їхнього розриву буде низькою. Сфера їхнього використання широка.
Купуючи бахіли в магазині та шукаючи вказану вагу, треба бути уважними, бо є виробники, що на упаковці вказують вагу за декілька пар, наприклад, 4 грами, а хтось вказує за одну. Очевидно, що якіснішою буде упаковка, де вага однієї – 4 г. Так само працює і з ціною, десь вказана вартість упаковки, а десь однієї пари.
Що ще треба враховувати при виборі?
Ось деякі поради:
- Перше, що привертає увагу – це матеріал. Саме від нього залежить якість виробу. Для бахіл зазвичай використовують поліетилен, іноді деякі виробники додають ще певні суміші, за стандартами вони не повинні перевищувати 15% складу. Перевірити бахіли на якість дуже легко одним дотиком, якщо взяти бахілу і трохи пощупати її, деякі можуть одразу порватися – відповідно їхня якість неймовірно низька.
- Резинка, що тримає бахіли на нозі. Є 3 різновиди: ручна пайка, машинна пайка, пропайка вздовж усієї ноги. Усі вони непогані, тому обирайте на власний смак і потреби. Головне перевірте якість пайки, щоб бахіли не розлізлися, щойно ви почнете їх вдягати.
- Товщина бахіл. Про це ми говорили вище. Товщина дуже важлива, це один з чинників міцності та якості.
- Розмір. Узагалі він йде стандартний – 39 см х 15 см. Та за потреби ви можете знайти менші або більші.
Виробник має мати ліцензію, яка підтверджує, що ці бахіли створені за всіма нормами.
Зверніть увагу на поверхню, бо є два види: текстурований і гладкий. Перші бахіли мають шорстку поверхню, за рахунок цього з’являється антиковзаючий ефект. Вони набагато краще гладких і коштують дорожче, але є в них мінус – вони не люблять вологу, тріскаються від неї, і ваші ноги стають мокрими. Гладкі ж доволі поширений і гарний варіант, що має демократичні ціни й непогану якість.
Отже, обираючи одноразові бахіли, у першу чергу обдумайте скільки часу пробудете в них, а далі вже відштовхуйтесь від загальних характеристик.
І маленька порада: якщо ви покупець, то не купуйте найтонші бахіли, бо вони дешеві, хоч ви й збираєтесь користуватися ними годину, але вони можуть порватися ще до того, як почнете вдягати їх – це будуть даремно витрачені кошти. Якщо ж ви власник місця, де треба ходити в бахілах, то майте на увазі, що їхня наявність не захистить повністю від бруду та пилу з вулиці. А також подбайте про комфорт клієнтів і організуйте місце для вдягання бахіл.