Класична медицина не стоїть на місці. Дедалі більше з’являється прогресивних методик, які здатні покращувати стан пацієнтів навіть із дуже серйозними патологіями. Навіть такі, як аутизм. Ще нещодавно пацієнти з таким діагнозом вважалися невиліковними. Не було навіть шансів, аби хоча б частково скорегувати симптоматику. Проте новий метод клітинної терапії дає надію багатьом родинам на краще життя їхніх дітей. Бо лікування аутизму в Києві через трансплантацію стовбурових клітин дає свої результати.
Принцип методики
РАС (розлади аутистичного спектру), або аутизм, – це різноманітна група патологічних станів, що зумовлені особливостями розвитку головного мозку. Ознаки аутизму можуть бути виявлені ще в ранньому дитинстві, проте нерідко вони діагностуються в більш дорослому віці.
На сьогодні РАС вважається захворюванням, яке неможливо вилікувати повністю. Проте вчені постійно працюють у цьому напрямку, намагаючись вдосконалити методи лікування та розроблення нових. Тому в пацієнтів із аутизмом сьогодні є значно більше шансів стати здоровими та розпочати повноцінне життя, ніж у людей із РАС, що народилися в попередньому покоління. За посиланням https://goodcells.com/autysm можна більш детально дізнатися про особливість діагнозу та симптоматику захворювання.
Для лікування РАС застосовуються консервативні методики, направлені на корекцію поведінки, функції мовного апарату та мозкової діяльності. І оскільки вони спрямовані виключно на симптоми, а не на причини патології, то курс лікування пацієнтам доводиться проходити регулярно. І покращення є лише тимчасовим ефектом.
Що таке клітинна терапія
Це принципово новий метод лікування аутизму. Вважається, що роботи зі стовбуровими клітинами у пацієнтів з РАС у найближчому майбутньому стане основним напрямком терапії.
Як працює метод? Підживлені стовбурові клітини перетворюються на елементи мозку, які були пошкодженні захворюванням. І заміщують їх, відновлюючи структуру мозку та виправляючи генетичні помилки. Які, власне кажучи, й були істинною причиною патології.
Які стовбурові клітини можуть бути використані для процедури?
- власні клітини пацієнта, збережені в пуповинній крові;
- трансплантація власних стовбурових клітин із кісткового мозку;
- стовбурові клітини з пуповинної крові рідного брата чи сестри.
Окрім аутизму, лікування стовбуровими клітинами почали застосовувати також у пацієнтів із деменцією, розсіяним склерозом, церебральним паралічем.