Головна Здоров'я Гіпергідроз: симптоми, причини та методи лікування

Гіпергідроз: симптоми, причини та методи лікування

mamabook
131 Переглядів
гіпергідроз

гіпергідроз

Гіпергідроз – це патологія, яка пов’язана із надмірним виділенням поту по всьому тілу чи в окремих зонах. Найчастіше зустрічаються локальні форми патологічного стану. При такому гіпергідрозі підвищене потовиділення виникає переважно на долонях та стопах, під руками. Симптоми патології не просто неприємні з фізичної точки зору, а ще й створюють виражений емоційний дискомфорт. Зазвичай пацієнти з гіпергідрозом суттєво обмежують себе в спілкуванні, відмовляються від публічних виступів, оскільки соромляться проявів свого тіла. На сайті https://www.esteva.com.ua/hyperhidros/ ви можете більш детально дізнатися про проблему надмірного виділення поту та ознайомитися з варіантами її вирішення.

Чому розвивається гіпергідроз

Важливо пам’ятати, що потовиділення є нормальним фізіологічним процесом. Завдяки поту виводиться надлишок рідини з організму, підтримується механізм терморегуляції, виконується захист шкірного покрову від дії агресивних зовнішніх факторів.

Пітніти нормально, якщо підвищена температура середовища або ж висока температура тіла. Але якщо навіть у спокійному та здоровому стані, перебуваючи в прохолодному приміщенні, людина активно пітніє, то це є ознакою захворювання.

Гіпергідроз часто супроводжує такі патології:

  • захворювання нервової системи;
  • інфекційні хвороби;
  • ендокринні порушення;
  • хронічна інтоксикація при алкоголізмі, курінні, тривалому вживанні важких лікарських препаратів.

Як лікують гіпергідроз

Безопераційне лікування

Надмірне потовиділення нерідко спровоковане психологічним фактором. Для терапії лікарі-дерматологи призначають спеціальні медичні антиперспіранти.

Лікування зайвого виділення поту проводиться і з використанням іонофорезу. Іонізуючі речовини та струм «вимикають» потові залози. Проте іонофорез має ряд протипоказань. А саме:

  • період вагітності;
  • епілепсія;
  • патологія серця й судин.

гіпергідроз

Інвазивне лікування

Для терапії широко застосовується ботулотоксин. Введення препарату дозволяє призупинити потовиділення в окремих ділянках тіла. Особливо ефективні ін’єкції під пахвами. Проте лікування ботоксом заборонено при хронічних запальних процесах, вагітності, порушеннях згортання крові.

Хірургічний метод кюретажу дозволяє точечно зруйнувати потові залози. Для виконання процедури вводиться місцева анестезія та проводяться надрізи. Ефект від хірургічного втручання тримається до 6 місяців, після чого в організмі утворюються нові залози.

Існують й інші методи лікування від надмірного потовиділення. Розробити терапію в індивідуальному порядку повинен лікар – і лише після встановлення причини гіпергідрозу.

Читайте також