Кажуть, світ знає про нас рівно те, що ми самі сказали. Тож як навчитися «говорити» світу про власний бізнес, аби він процвітав? Недаремно у тематиці іміджу та PR сучасних компаній написано чимало наукових матеріалів, науково-популярних книг, створено багато навчальних курсів. Те, як компанія позиціонується у публічному просторі, є дуже важливим. Тож для того, аби до вас прийшла саме та цільова аудиторія, якої прагнете, потрібно для початку скласти її приблизний портрет. А після цього – обдумати те, які інструменти варто використовувати для просування свого продукту.
Що може заважати просуванню компанії на міжнародному рівні
Варто відзначити: інколи компанії вкладають у своє просування великі кошти, але це не дає результату. Найпоширеніша причина такого явища полягає у тому, що така розкрутка здійснюється доволі стихійно та позбавлена стратегії. Також поширеною причиною є те, що компанія, котра починає набирати обертів на міжнародному рівні, недооцінює потребу в налагодженні комунікації з цільовою аудиторією.
Коли локалізація сайту передбачає охоплення цільових груп користувачів з різних країн, варто заздалегідь подбати про якісні мовні версії. І якість тут – це аж зовсім не про те, аби розмістити тексти з автоматизованого перекладача, котрі містять купу помилок і смислових невідповідностей. Сайт повинен бути перекладений якісно, аби аудиторія компанії розуміла: її поважають та ставляться до неї свідомо. Саме тому професійна локалізація сайту – це підготовка його мовних версій фаховими перекладачами, а не роботизованими програмами.
У чому підводні камені розкрутки компанії на міжнародному ринку
Робота на міжнародному масштабі – це не лише великі можливості, а й додаткова відповідальність. Дуже вагомо поставитися до цього питання серйозно, аби уникнути таких помилок, як:
- недостатнє дослідження потреб цільових груп;
- недосконала презентація вашого продукту чи послуги – це великою мірою буває зумовлено вже згаданою проблемою використання машинного перекладу;
- використання у новому контексті роботи старих стратегій без ретельного дослідження ситуації.
Останній з перелічених пунктів заслуговує особливої уваги. Тут ідеться про те, що підприємці нерідко упускають з поля зору очевидний факт: у кожній країні аудиторія має свій менталітет, звички, особливості сприйняття. Тому, аби ваша компанія була зрозумілою для свого споживача, варто для початку зрозуміти і його.