Головна Здоров'я Чи є нові штами COVID-19 більш агресивними для дітей?

Чи є нові штами COVID-19 більш агресивними для дітей?

mamabook
119 Переглядів
маска

маска

На самому початку пандемії було виявлено, що діти легко та часто навіть безсимптомно переносять інфікування SARS-CoV-2. Проте нові штами COVID-19 стають дедалі заразнішими. Це збільшує кількість інфікованих і госпіталізованих дітей. Але чи справді нові штами становлять значну загрозу для дітей?

Небезпека мутацій

До появи SARS-CoV-2 існували й інші види коронавірусів, на основі захворюваності на які й робилися перші прогнози. Наприклад, відомо, що діти досить легко переносили захворюваність на коронавіруси з сімейства ГРВІ.

Але настороженість викликають постійні мутації SARS-CoV-2, що призводять до підвищення сприйнятливості. Подібна ситуація спостерігається і з вірусами грипу. Щорічна мінливість його штамів пояснюється тим, що люди залишаються сприйнятливими до захворювання навіть після неодноразового інфікування.

Щоб визначити небезпеку нових штамів для дітей, потрібні клінічні дослідження з великою кількістю хворих на COVID-19. Але кожен новий штам не може одразу інфікувати достатню для проведення досліджень кількість дітей.

Небезпека нових штамів також полягає у наслідках інфікування. Наприклад, дедалі частіше з’являються повідомлення розвитку в дітей мультисистемного запального синдрому. Тому поки точної відповіді на запитання, який з нових штамів більш небезпечний для дітей, не існує.

Коронавірус

Як захистити дитину?

Щоб захистити дитину від зараження, варто вживати тих самих заходів безпеки, що рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я для дорослих. До них відносяться соціальне дистанціювання, гігієна рук і носіння масок у громадських місцях. ВООЗ рекомендує носити маски дітям віком від шести років. Дослідження підтверджують, що у дітей, які носять маски, не відбувається погіршення газообміну.

Крім того, вакцини, які існують на сьогодні, здатні захистити від тяжкого перебігу захворювань, спричинених відомими штамами коронавірусів. Усі країни вакцинують дітей від COVID-19, поступово знижуючи віковий поріг. Деякі держави схвалили вакцини для дітей 2-3 років. В Україні поки що дозволено вакцинацію від коронавірусу з 12 років. Тому для захисту дитини слід за можливості вакцинуватися усім дорослим, які з нею контактують.

грип

Лікування та профілактика

Якщо інфікування сталося або дитина була в контакті з хворою людиною, слід звернутися до лікаря, не чекаючи на появу симптомів. Адже навіть захворювання, що протікає безсимптомно, може викликати віддалені наслідки для здоров’я.

У сезон грипу та ГРВІ підвищується можливість сплутати симптоми коронавірусу з проявами інших захворювань. Симптомами коронавірусної інфекції у дітей є лихоманка, кашель, задишка, стомлюваність, біль у м’язах і грудній клітці, закладеність і виділення з носа, а також діарея та блювання. Однак у дітей захворюваність на COVID-19 може протікати зовсім по-різному. Тому без консультації лікаря діагноз поставити неможливо.

Для лікування COVID-19 лікар може призначати противірусні препарати, ефективність яких підтверджена дослідженнями. Наприклад, противірусний засіб із прямою дією на віруси ГРВІ, у тому числі грипу і SARS-CoV-2,  сироп Флавовір. Його діюча речовина – протефлазід – перешкоджає розмноженню вірусу в клітинах. Це не дає змоги створювати вірусні копії, які можуть атакувати дитячий організм. Також прийом Флавовіру може зменшити ризик розвитку ймовірних важких станів, які можуть проявитися пізніше.

Читайте також