Здоровий мікробіом кишківника безпосередньо впливає на загальний стан організму та дуже важливий для здоров’я тварини. Травний тракт – найбільший імунний орган. У кішок він містить навіть більше кишкових бактерій, ніж у людини. Але коли мікрофлора порушується, це значно погіршує травлення та негативно впливає на багато органів. Як поліпшити мікрофлору кишківника в кота?
Як покращити мікрофлору коту: медичний підхід
Один зі способів забезпечити здорову популяцію бактерій у шлунково-кишковому тракті – це додаткове постачання пробіотиками. Це штами живих мікроорганізмів, які допомагають підтримувати здоровий рівень корисних для кишківника бактерій у травному тракті, запобігаючи розмноженню патогенних бактерій. Пробіотики можуть входити до складу спеціального додаткового корму, наприклад, такого як корм FortiFlora від Purina.
Що саме роблять пробіотики? Відновлюючи збалансоване співвідношення хороших та поганих бактерій у кишківнику кішки, пробіотики допомагають підтримувати безліч важливих фізіологічних функцій: травлення, засвоєння поживних речовин, синтез вітамінів та видалення токсинів. Ветеринари використовують пробіотичну терапію та додатковий корм, щоб не просто відновити мікрофлору кишківника в кота, але ще й полегшити такі стани як діарея, алергія, низький імунітет, підвищений рівень холестерину, втрата апетиту та ін.
Який із пробіотиків найкорисніший?
Дуже довго існувала помилка, що кішки не потребують пробіотиків. Ходило багато суперечок про ефективність їх застосування для поліпшення травлення кішок. Але за останні 20 років ефективність пробіотиків на основі різних видів ентерококів була доведена вченими. Зокрема і пробіотика SF68, який входить у корм для шлунково-кишкового тракту FortiFlora.
Як налагодити мікрофлору кішки за допомогою натуральних продуктів?
Деякі харчові продукти містять натуральні пробіотики, які допомагають нормалізувати травлення. Для цього підходять такі продукти:
- Кефір – цей ферментований напій містить від 10 до 20 різних штамів пробіотиків. Додавайте від 1 до 3 чайних ложок кефіру в корм вашого вихованця один або два рази на день для нормалізації здоров’я шлунково-кишкового тракту.
- Йогурт – відмінне джерело пробіотиків. Крім живих штамів молочнокислих бактерій, він також може забезпечити вашого улюбленця кальцієм, вітамінами групи B та лінолевою кислотою. Але потрібно вибирати натуральний йогурт без добавок та підсолоджувачів.
- Ферментовані овочі – такі продукти містять безліч корисних бактерій, хелаторів і детоксикантів. Додаючи їх у корм улюбленцеві, почніть із невеликих кількостей, а потім поступово збільшуйте порцію до чайної ложки на день.
Додавання спеціального корму в раціон кішки підтримує баланс мікрофлори її кишківника та сприяє забезпеченню здорового травлення й посиленню імунітету.