Ультразвукова діагностика вважається одним із найбезпечніших методів дослідження. В УЗД дуже широкий спектр застосування: від обстеження внутрішніх органів черевної порожнини до аналізу стану суглобів. Важливо, що у випадку з дослідженням суглобів УЗД є дуже інформативною методикою й дає чітке розуміння причин набряку чи больового синдрому. Більш детально прочитати по УЗД суглобів, що проводиться в мережі клінік «Родина», ви можете на сайті https://rodyna-medical.com.ua/project/uzd-suglobiv-u-lvovi/. Ми ж дамо роз’яснення, в яких випадках необхідно застосовувати саме цей вид діагностики.
Що таке УЗД суглобів
Це неінвазивний (тобто безопераційний) спосіб дослідження стану опорно-рухового апарату. Процедура абсолютно безпечна й безболісна, тож може проводитися багаторазово.
Навіщо роблять УЗД суглобів?
З метою вивчення структури та стану суглобів. Одночасно обстежується тканина, яка прилягає до суглоба. Обстеження призначається лікарем при виникненні в пацієнта больових відчуттів в області суглобів, при підозрі на запальні процеси в цій зоні. УЗД призначається й у випадку, коли з’явився хруст у суглобах під час руху чи після травми, якщо є обмеження рухомості та з’явилася припухлість.
Ультразвукове дослідження проводиться також для виявлення ревматоїдного артриту, оскільки УЗД допомагає виявити патології ще на ранніх стадіях.
Види ультразвукового дослідження суглобів:
- Гомілковий.
- Плечовий.
- Колінний.
- Щелепний.
- Аналіз стопи.
- Ліктьовий.
- Кульшовий.
- Зап’ястний.
Що показує УЗД
Ультразвукове дослідження проводиться для вивчення тих видів тканин, які неможливо виявити рентгенівським методом. Одночасно на УЗД перевіряється стан м’язів, хрящів, суглобних сумок, сухожилля в будь-якій частині тіла пацієнта. Для порівняльного аналізу лікар проводить сканування ультразвуком двох суглобів, що дозволяє визначити діагноз.
Важливо, що УЗД не має протипоказань. Цей безпечний метод дослідження проводять навіть дітям, під час вагітності.