В останні роки ведуться активні суперечки щодо небезпеки глютену. Ризик для здоров’я представляє не лише сама речовина, але й зловживання глютену в багатьох продуктах харчування. Сьогодні глютен присутній там, де пшениці та її похідних бути не повинно: йогурти, сметана, креми, соуси, ковбаса.
Глютен – що це речовина?
Це різновид білку, який присутній у складі багатьох злакових культур. У першу чергу, в пшениці та її похідних. За статистикою, добова норма вживання глютену складає від 10 до 35 г. Але за умови контрольованого прийому продуктів із глютеном – різних видів випічки, макарон із пшениці.
На жаль, сучасники виробники надмірно використовують унікальні властивості глютену: робити продукти більш густими та еластичними. От тому глютен додають до м’ясного фаршу чи штучно нарощують жирність молочних продуктів.
Як виглядає глютен
У сухому вигляді білок безколірний, не має ні запаху, ні смаку. Але якщо глютен змішати з рідиною, то ви отримаєте харчову текстуру, яка нагадує клей (клейстер). Звідси й друга назва речовини – клейковина.
Завдяки глютену вдається не лише замішувати еластичне й пухке тісто для хлібобулочних виробів, але й загущувати будь-яку масу. За допомогою глютену сьогодні отримують штучну жирність вершків, молока, соусів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива