Ви не полюбляєте каву? Отже, ви не вмієте її готувати! Ідеальний кавовий напій приховує безліч тонкощів, про які слід знати кожному кавоману. Кажуть, що на освоєння цих хитрощів може піти не один рік. Але навіщо вам чекати так довго й намагатися вигадати велосипед? Професійні баристи вже давно розкрили свої таємниці та поспішають поділитися ними з вами. Відомий інтернет магазин кави та його експерти дадуть вам цінні поради. Зверніть увагу, у «Міа Кава» продається лише оригінальна якісна італійська лавацца та кава в капсулах Неспрессо.
Підказка 1. У чому заварювати?
Виявляється, посуд для приготування напою має украй важливе значення. Він і визначає смак зернової кави. Бо якщо обрати неправильний метод заварювання, то далеко не кожен напій із зерен можна назвати кавою.
Отже, який спосіб заварювання використати:
- Зернову каву можна готувати на турці і лише на маленькому вогні. Ви повинні довести напій до утворення пінки, але не дати можливості рідині закипіти.
- Еспресо-машини необхідні для заварювання міцних напоїв. Кофеїну ви отримаєте удвічі більше, ніж в каві, приготовлені в турці.
- Френч-преси створені для заварювання кавових зерен великого помелу. Аби напій не гірчив, у заварнику його слід настоювати не довше 4 хвилин.
Підказка 2. Яку воду наливати?
Вам знайома ситуація, коли ви в турку заливаєте воду з чайника? Тобто колись вона була кип’яченою та вистигла. А ще хтось полюбляє набрати води з-під крану або піти на крайнощі й линути дистильованої. Ідеальна кава повинна готуватися лише на свіжій некип’яченій воді. Підходить для цього бутильована чи фільтрована.
Підказка 3. Як п’єте?
Дегустація зернової кави – цілий ритуал. До речі, у жодному випадку не можна очікувати, доки напій вистигне. Це грубе порушення кавового етикету. Починайте пити відразу, як вам подали напій. Але робіть це дуже маленькими ковтками. Хочете відчути неперевершений смак? Киньте до гарячого напою льодяний кубик чи запийте каву дуже холодною водою.
Підказка 4. Час має значення
Кавові естети добре знають, що для напою є свій час. По-перше, напій дуже бадьорить. Тож перерви на каву можуть бути лише ранковими чи обідніми. По-друге, є певні традиції та цікаві цифри, про які слід знати.
- Не пийте каву пізніше, ніж за 5 годин до сну.
- Між чашками кави повинно минути 2 години.
- Каву слід пити повільно. Етикет передбачає, що ви будете смакувати однією порцією 30 хвилин.
Підказка 5. Що до кави?
Смаколики до кави – чудове рішення. Але для кожного виду напою підібрані ідеальні солодощі.
- Еспресо просто створене, аби ним смакували разом із морозивом.
- Кава по-східному (дуже міцна) ідеально доповнюється цукатами, халвою, рахат-лукумом, курагою чи фініками.
- Молочна кава (лате чи капучіно) потребує круасану – шоколадного чи з вершковим кремом.
- Кава американо мусить подаватися із горіховими чизкейками.