У лікуванні діатезу важливий комплексний підхід, який спрямований на зменшення неприємних симптомів і профілактику рецидивів.
Тактика лікування діатезу
У першу чергу слід захистити малюка від факторів, які провокують розвиток діатезу. Для цього дитині призначається дієта з виключенням високоалергенних продуктів: морепродукти, горіхи, цитрусові, яйця, шоколад.
Лікарі призначають спеціальні креми, гелі, мазі від свербіння, почервоніння, сухості шкіри. Користуватися цими засобами слід до повного зникнення проявів на шкірі.
Для лікування діатезу призначають групу ліків:
- Антигістамінні засоби – від проявів алергічної реакції.
- Абсорбенти – необхідні для швидкого виведення алергенів з дитячого організму.
- Пробіотики – рекомендовані для вживання у випадках, коли діатез супроводжується розладами шлунково-кишкового тракту (прояви дисбактеріозу).
- Імуномодулятори – для стимуляції імунітету дитини.
- Вітамінні комплекси – при діатезі часто призначають вітаміни групи В.
Профілактика діатезу в дітей
Аби запобігти розвитку хвороби, мама повинні виконувати важливі рекомендації під час вагітності. Потрібно звести до мінімуму вживання алергенних продуктів – цитруси, яйця, мед, шоколад, продукти з консервантами та підсолоджувачами. Ще жорсткіше контролювати раціон у період вигодовування грудним молоком.
У перші місяці після народження запорукою здоров’я малюка є повноцінне харчування материнським молоком. Рання відмова та перехід на штучні суміші провокують ряд патологій. Прикорм не можна починати раніше 4-5 місяців. Також важливо дотримуватися правил прикорму та поетапність введення продуктів: спочатку монокаші без глютену та молока, однокомпонентні пюре з овочів.
Інші фактори, які допоможуть захистити від діатезу:
- Слідкуйте за чистотою в домі, щоденно проводьте вологе прибирання.
- Вибирайте для дитини лише одяг із натуральних тканин.
- Обмежте контакт малюка з домашніми тваринами.
- Купуйте лише органічну побутову хімію.
- Використовуйте органічну дитячу косметику (мило, гелі, пінки, шампуні без сульфатів, барвників, ароматизаторів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей