Дерматит – запальний процес у шкірі пацієнта, який може виникати через вплив фізичних, біологічних та хімічних факторів. У дітей основою для розвитку дерматиту виступає неадекватна імунна реакція – така, як алергія, або ж класичне запалення унаслідок потрапляння на шкіру агресивних речовин.
Найпоширенішою формою патології серед дітей є атопічний дерматит. Згідно статистики Всесвітньої організації здоров’я, приблизно 28-30% малюків грудного віку страждають від алергічної форми ураження шкіри. З дорослішанням цей показник знижується до 10%.
Симптоми дерматиту в дітей
Як і будь-яке запалення, дерматит супроводжується почервонінням, болем, набряками, локальним підвищенням температури тіла, зниженням функцій ураженого органу.
Додаткові ознаки хвороби:
- Висипи, кірочки на шкірі.
- Свербіж в уражених ділянках.
- Роздратованість, зміни настрою.
- Підвищення температури тіла до 37-37,3 градусів.
- Якщо до висипів приєднується бактеріальна флора з гнійними ураженнями, то температура тіла піднімається до 38 градусів.
Груднички через дерматит часто відмовляються від вигодовування. У дітей порушується нормальний сон, малюки постійно вередують. Такий неспокійний стан вимагає обов’язкової консультації у лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей