Головна Дошкільнята Харчування дитини в дитсадку: період адаптації

Харчування дитини в дитсадку: період адаптації

mamabook
452 Переглядів
Діти

ДітиПерший час, який дитина проводить в дитячому садку, є непростим етапом адаптації для нього. Ця адаптація стосується відразу декількох сфер – починаючи з психологічних аспектів, пов’язаних з розлукою з батьками, і закінчуючи звиканням до нового формату харчування.

До речі, якщо Ви ще обираєте дитячий садочок для свого малюка – порталі Dity in UA можна відшукати приватні та державні садочки у різних містах України, запрошуємо за інформацією!

Наприклад, на цій сторівці можна подивитись повну інформацію про будь-який приватний дитячий садок у Тернополі: https://dity.in.ua/private_sadochki/ternopil. А тут- всі дитячі садочки Львова: https://dity.in.ua/lviv

пюре

Поради батькам

Щоб мінімізувати стрес у другому випадку, пропонуємо вам ознайомитися з деякими важливими принципами, які дають можливість допомогти малюкові адаптуватися до харчування, запропонованого в дитсадку. Отже, приступимо:

  1. Щоб мінімізувати стрес і можливі невротичні реакції, дізнайтеся про меню дитячого саду якомога більше. Адаптуйте до нього своє домашнє меню. Це дозволить позбутися від контрасту, який міг би викликати у малюка подив і неприйняття того меню, яке йому пропонують в дитячому саду.
  2. Якщо в меню дитсадка передбачені деякі страви, з якими ваша дитина поки не знайома, подбайте про те, щоб вона вперше спробувала їх вдома. Це зведе до мінімуму можливість психологічного відторгнення.
  3. Не слід перегодовувати дитину або годувати примусово. Якщо таке відбувається, то у неї може сформуватися неприязнь не тільки до меню, а й до дошкільної установи і його колективу. Тому дуже важливо, щоб в даному питанні дотримувалася максимальна делікатність.
  4. Порадьтеся зі своїм сімейним лікарем, чи варто в конкретно вашому випадку підтримати дитину в період адаптації до дитсадівського харчування будь-якими вітамінами або вітамінізованими добавками. При правильному підборі з урахуванням індивідуальних особливостей організму вони дають можливість підтримати імунітет малюка в нормальному стані. Це не тільки дозволить йому бути в тонусі, але і стане профілактикою інфекційних і застудних захворювань, до яких діти схильні в адаптаційний період.

бади

Крім усього перерахованого, важливо пам’ятати: те, як дитина буде сприймати дитсадкові їжу, залежить і від харчування малюка вдома. Намагайтеся привчати свого малюка не тільки до модних винаходів (йогурти, пластівці), але і до простої, звичної і корисної їжі. До супів, каш, салатів. Так він не буде відчувати надмірного контрасту між їжею вдома і в дитячому саду. А значить – вам не доведеться переживати на тему того, як малюк буде звикати до страв детсадівської кухні.

Здорова увагу до раціону, повага до дитини і відмова від перегодовування, гармонізація харчування в дитсадку і вдома – важливі принципи, які допоможуть знизити рівень стресу від адаптації.

Читайте також