Головна Релакс Вічнозелена юка: як виростити в саду екзотичну рослину

Вічнозелена юка: як виростити в саду екзотичну рослину

mamabook
630 Переглядів
юка

юкаЮка – посухостійка вічнозелена багаторічна рослина родом з Америки. В останні роки вона широко популярна у наших садах, має багато сортів, які добре приживаються в українських ґрунтах. Але через екзотичність і новизну у садівників виникає багато питань, як же правильно її вирощувати. Розповідаємо!

Важлива інформація про рослину

Юка має до сорока видів, більшість з них – це невисокі рослини близько метра у висоту і ширину. Деякі з них мають деревоподібний стовбур, інші ростуть пучком листя прямо з землі. Листя має подовгасту форму, тонке і гостре. Придбати рослину для свого саду можна тут: юка. Садовий центр Greensad пропонує сорти, найбільш придатні для наших широт!

Рослина любить сонячне світло, нестача якого може спричинити псування листя та зменшення цвітіння. Деякі сорти починають цвісти навесні, інші – в середині літа. Квіти розцвітають на високих стеблах, що здіймаються з центру куща. Зазвичай цвіт білий або кремовий, деякі сорти можуть мати відтінки рожевого, фіолетового.

юка

Які умови любить юка

Юка досить стійка до посухи і не потребує багато води після посадки. Однак сорти, які використовують у ландшафтному дизайні, виглядають красивіше при регулярному поливі навесні та влітку. Але якщо ви забудете поливати рослину впродовж кількох тижнів, не страшно – вона чудово почуватиметься й без цього.

Майже всі сорти невибагливі до умов вирощування. Вони ростуть на різноманітних ґрунтах з різним рівнем кислотності, будь то пісок чи глина. Вибирайте місце, яке добре осушується. Коренева гниль досить легко може зіпсувати юку, якщо залишається стояча вода.

юка

Як правильно посадити і доглядати

Обрізати листя легко, але незручно. Старі лиски природним чином відмирають і сохнуть. Їх можна обрізати чи залишити на рослині як пожовклу “спідницю”, залежно від ваших уподобань. Якщо юка стає занадто високою для свого місця в саду, ранньою весною можна обрізати стовбур. Так само стебла зрізають до землі після закінчення цвітіння, якщо не планується збирати насіння.

Через листя, яке схильне утворювати розлогий кущ, юку краще садити подалі від тротуарів, садових доріжок чи поштових скриньок, щоб перехожі не травмували рослину. Розсадити юку можна за допомогою поділу кореневища або ж використавши насіння. При посадці з насіння юка проростає повільно, може пройти кілька років, перш ніж вона зацвіте.

Оберіть найцікавіший сорт цієї дивовижної екзотичної рослини і додайте родзинки своєму саду!

Читайте також