Отже, прийшов час вашому малюку спробувати «дорослу» їжу. Зазвичай матусі запитують у лікарів, що краще пропонувати дитині: сік чи пюре. І що краще – готувати самостійно чи купувати готову дитячу їжу в баночках?
Перший сік малюка
Розпочати знайомство з новими продуктами слід саме з соків. Дитина ще ніколи нічого не жувала, а лише пиле материнське молоко. Тож сік для неї є не напоєм, а різновидом їжі. Спершу давати малюку краще змішані фруктово-овочеві соки чи нектари, бо вони рідше викликають алергію, ніж фруктовий сік у чистому вигляді.
Сік із фруктів – чудове джерело вуглеводів, калію, заліза, органічних кислот (яблучна, щавлева), вітамінів та вітаміноподібних речовин (вітамін С, бета-каротин, фолієва кислота, флавоноїди).
Пам’ятайте, що соки бувають монокомпонентними (складаються з одного виду фрукта) чи комбіновані (мають декілька інгредієнтів), освітлені або з м’якоттю. Найкращий варіант для першого соку – монокомпонентний освітлений, наприклад, яблучний чи грушевий. Самі ці фрукти крайнє рідко провокують алергічну реакцію.
Фрукти на прикормі
Лише після того, як дитина засвоїть соки і не буде жодних проблем із їхнім вживанням, можна переходити на тверду їжу. Це повинні бути фруктові пюре. Як і у випадку з соком, пюре може бути з одного чи кількох компонентів.
Лікарі наполегливо радять робити свіжі пюре самостійно. Адже в баночки виробники часто додають різні загущувачі – крохмаль чи рисове борошно.
Небезпечні пюре:
- Пюре зі сливи, абрикосів, персиків часто провокують послаблюючу дію кишечнику.
- Виноградний сік і пюре провокують бродильні процеси, здуття.
Починати потрібно з монокомпонентних пюре. Найкраще – яблуко чи груша. У продажу ви можете знайти фруктово-зернові пюре із вмістом круп: манна, рисова, гречана, вівсяна. Оскільки каші з’являються в раціоні малюка значно пізніше, то пропонувати такі змішані пюре слід лише після 5 місяців. Не забувайте, що манна й вівсяна крупи містять глютен – речовину, що провокує целіакію (непереносимість злаків).
Фруктово-молочні пюре із вмістом сиру, вершків, йогурту можна давати лише малюкам після 6 місяців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли можна вводити сливу в прикорм