Головна Малюки Чому не можна давати воду грудничку

Чому не можна давати воду грудничку

mamabook
199 Переглядів

Дорослій людині важко зрозуміти, як можна обходитися без води. Тим не менше, лікарі забороняють давати пити воду маленьким дітям. Чи може вода нашкодити дитині? З якого віку починати пити воду і при яких ситуаціях можливі винятки з правил?

Офіційні рекомендації

Всесвітня організація здоров’я дає чітку відповідь: до 6 місяців материнське молоко повністю заміняє немовляті і їжу, і воду. Тому півроку дитина приймає виключно молоко. Вода може малюку лише нашкодити. Адже ви не можете гарантувати ідеальну чистоту. Нерідко вода стає причиною діареї у новонароджених. І навіть якщо вода фільтрована, то є ще проблема присутності важких металів.

Відставання в розвитку

Якщо почати пити воду до 6 місяців, це призведе до відставання малюка в розвитку. Вода перебиває дитині прийом їжі. Попивши воду, дитина відмовляється їсти необхідну порцію молока. Регулярно вживаючи менше материнського молока, малюк починає гірше набирати вагу, що може стати причиною ранньої дистрофії. І якщо малюк менше просить молока, то у мами зменшується лактація. Є ризик того, що молоко зникне зовсім – і дитину доведеться переводити на штучне харчування.

Коли потрібно давати воду немовляті

Рішення про введення води в раціон дитини приймається індивідуально – і лише по рекомендації педіатра.

Коли вода необхідна малюку:

  • У перший тиждень після народження, доки у мами ще не нормалізувалася лактація.
  • При встановлених лікарем симптомах зневоднення.
  • Якщо у малюка піднялася температура вище 38 градусів, є рвота й діарея.
  • Розвинулася транзиторна лихоманка. Це різкий підйом температури, пов’язаний із порушенням терморегуляції. Виникає на 3-5 день після народження.
  • Якщо дитина народилася з вагою понад 4 кг.
  • Якщо є необхідність давати ліки в рідкій формі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пюре з кабачка для немовлят

Читайте також