Сьогодні багато батьків купують одяг для дітей в інтернет-магазинах. По-перше, це економить час і нерви на шопінг – в магазині діти швидко втомлюються і починають вередувати. По-друге, це вигідніше – немає націнки за оренду торгових площ. Хоча ще багато покупців, які люблять відвідувати магазин дитячого одягу Київ або Львів. При цьому дитина може з легкістю брати участь у виборі, а значить – буде носити річ з задоволенням.
При здійсненні онлайн-покупки важливо не отримати «кота в мішку» (в каталозі – одне, на ділі – інше) і не помилитися з розміром. Щоб уникнути розчарувань, батькам варто пам’ятати 3 важливих правила:
1. Замовляти в надійних перевірених місцях – на сайтах з хорошою репутацією.
2. Знати точні параметри тіла дитини.
3. Визначати необхідний обсяг за каталогом, орієнтуючись на шкалу (українська, європейська, американська, китайська).
Пам’ятайте: запорука успішної покупки – точні виміри. Малюк швидко зростає, тому виміри потрібно робити перед кожною покупкою.
Як правильно зробити виміри
- Зріст. Малюка до 2 років слід вимірювати в лежачому положенні портняжной стрічкою. Заміряйте відстань від верхівки до п’ят. Якщо ніжки малюка трохи зігнуті, додайте до мірки 3-5 сантиметрів. Дитину старше 2 років попросить рівно встати впритул до стіни. Прикладіть лінійку до верхівки строго горизонтально до упору в стіну. Зробіть позначку олівцем або маркером. Якщо не хочете бруднити шпалери, можна скористатися кольоровим стікером-липучкою. Більшість батьків відводять підходяще місце для постійної шкали, щоб відстежувати прогрес зростання малюка (наприклад, дверний косяк в дитячій кімнаті).
- Обсяг грудної клітини. Попросіть дитину глибоко вдихнути і заміряйте окружність на рівні грудей.
- Талія. Не затягуйте туго, залиште припуск – діти дихають не тільки грудною кліткою, а й животом.
- Стегна вимірюються по найширшій частині по обхвату сідниць.
- Довжина брюк – відстань від талії до початку ступні (по бічній частині штанини).
- Довжина рукава вимірюється по зігнутій руці – від верхньої точки плеча через лікоть до лучезапястного суглоба.
Для дітей молодше 5 років цих параметрів більш ніж достатньо. До 3 років можна орієнтуватися тільки на зростання. Пізніше у дітей починають проявлятися індивідуальні особливості будови тіла. З 7 років одяг для хлопчиків і дівчаток виготовляється за різними лекалами.
Для покупки одягу дітям старшого віку знадобляться такі мірки, як:
– довжина виробу – від верхньої точки плеча до нижньої кромки (блуза, сорочка, футболка);
– ширина плечей – від одного плечового шва до іншого;
– обхват шиї (для сорочок).
При виборі дитячого одягу варто дотримуватися правила золотої середини. Якщо купити річ розмір в розмір, малюк виросте з неї ще до кінця сезону. Якщо взяти «на виріст», дитині буде некомфортно. Сильно закочені манжети рукавів і штанин стискують свободу рухів і заважають в рухливих іграх.
Як не помилитися з розміром
Як правило, кожен поважаючий своїх покупців інтернет магазин виставляє на сайт таблицю розмірів, відповідну конкретного бренду, дитячий одяг якого продається. Це дає можливість батькам швидше знайти потрібний товар і не помилитися з вибором. Наведена нижче таблиця дозволить вам легко і швидко зорієнтуватися на сайті та підібрати для дитини гарний одяг, відповідну зростанню і віку.
Розмірна сітка дитячого одягу – таблиця розмірів
Фото з сайту teremok.com.ua