Ще на початку 21-го століття більшість цих тварин існувала поруч із нами. Про їхнє вимирання знали хіба що вчені. А от людині вкотре байдуже, хто живе з нею поруч і яким тваринам, рослинам вона завдає лиха.
З кожним роком екологічна криза на планеті лише збільшується. І результат – вимирання окремих видів тварин, яких неможливо зберегти в умовах штучного розведення.
Наш сайт Mamabook підготував огляд тварин, яких ми більше ніколи не побачимо.
Карликові бегемоти
Свого часу це були унікальні мешканці Мадагаскару. Ззовні вони схожі на гіпопотамів, але значно меншого розміру. Певний період учені вважали, що ці тварини вимерли ще тисячу років тому.
Проте було доведено, що їхні пращури існували на острові у невеликій кількості включно до 1990-х років. Після цього карликових бегемотів більше не зустрічали в умовах дикої природи. Цих тварин спробували відновити. І зараз у світі продають рідкісні екземпляри декоративних бегемотів. Проте вони не мають нічого спільного зі справжніми мадагаскарськими тваринками.
Китайські річкові дельфіни
Ці дельфіни раніше мешкали в річці Янцзи, у Китаї. Їх називали “байцзи”, або білі дельфіни. Кількість прісноводних китайських дельфінів різко зменшилася в 1970 році, оскільки китайці почали активно використовувати річку для вилову риб у промислових масштабах. Смерть останнього дельфіна була зафіксована в 2002 році.
Яванський тигр
Назва тварини походить від назви острову, на якому він мешкав. Це був крихітний підвид тигрів. Коли кількість населення індонезійського острова збільшилася, під рисові плантації було масово вирублено ліси. Окрім втрати житла, яванським тиграм загрожувала діяльність браконьєрів. У 1993 році офіційно оголошено, що яванські тигри вимерли.
Чорний носоріг
На африканському континенті донедавна мешкало два види носорогів — білі та чорні. Проте західний чорний носоріг був повністю винещений мисливцями-браконьєрами за його особливо цінну шкіру. У 2013 році тварина офіційно оголошена вимерлим видом.
Тайванський димчатий леопард
Вважається рідкісним підвидом димчатого леопарду. Під час масового вирублення лісів на острові середовище існування для тварини було знищено. Офіційно ці леопарди вважаються вимерлими з 2004 року.
Китайський веслоніс
Величезна прісноводна риба. Місцеві мешканці її ще називали рибою-меч. У довжину тварина досягала 7 м. Веслоніс мешкав у водах річки Янцзи, харчувався дрібною рибою, ракоподібними. Через масовий вилов, будівництво дамб, а також забруднення природних умов існування веслоніс зник і вважається вимерлим видом. Зник веслоніс у період між 2005 та 2010 роками.
Тюлень-монах
Останній раз цю рідкісну тварину було помічено у водах Карибського басейну в 1952 році. Проте офіційно вимерлим видом тюленів-монахів було оголошено в 2008 році. У XVIII та XIX століттях європейці масово винищували цих тварин заради жиру. Він використовувався для створення мастила для ламп, верстатів.
Піренейський козеріг
У 2000 році було оголошено про вимирання виду. Останній представник піренейських козерогів загинув під час падіння дерева на тварину. Вчені взяли зразок ДНК та спробували клонувати тварину. Але народжене дитинча швидко померло через численні вроджені дефекти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей: 15 неймовірних фактів про лелек