Головна Здоров'я Якщо в наші дні є вибір в терапії, я хочу знати про це

Якщо в наші дні є вибір в терапії, я хочу знати про це

mamabook
276 Переглядів
лікар

лікар

У жовтні 2016 року під час планового обстеження я виявив підвищений вміст простатичного специфічного антигена(СРП) – 11,3 нг/мл(у нормі до 4,0 нг/мл). У мене не було скарг. І в контролі аналізує, через тиждень показник СРП залишався підвищеним, тому я записався на консультацію до уролога.

Для уточнення діагнозу уролог провів трансректальну ультразвукову діагностику передміхурової залози за допомогою спрямованої біопсії передміхурової залози, а на одному з дванадцяти зображень були виявлені атипові клітини. У листопаді 2016 року за результатами біопсії був підтверджений діагноз пухлини передміхурової залози.

Для ухвалення рішення про тактику подальшого лікування уролог рекомендував магнітно-резонансне обстеження передміхурової залози. Магнітно-резонансне дослідження підтвердило новоутворення в лівій долі передміхурової залози без екстракапсульного зростання.

Звичайно, виникло питання – що робити? Зважаючи на усі аргументи – мій вік, значення PSA, показник Глисона 7, виявлені при МРТ, уролог запропонував радикальний варіант лікування – простатектомію або хірургічне видалення передміхурової залози. Лікар також повідомив про можливі ускладнення після неї, включаючи повну втрату потенції і нетримання сечі різного ступеня тяжкості. Розуміючи усю серйозність ситуації і наслідку хірургічного лікування, я шукав альтернативні варіанти лікування пухлини. Якби мені було 80 років, я б так багато не думав, але якби у наш час був вибір, я хотів би знати про нього.

Навесні 2017 року я знайшов інформацію про можливості роботизованого стереотаксичного радіохірургічного лікування в Сигулде на інтернет-порталі. З’ясувалося, що за допомогою технології роботизованої стереотаксичної радіохірургії CyberKnife лікуються пухлини різного походження і локалізації, у тому числі первинна пухлина передміхурової залози https://cyberknife-sigulda.com
Для уточнення інформації про можливості лікування його хвороби цим методом я записався на консультацію до рентгенолога-терапевта. Відповідно до рекомендацій радіолога і терапевта, я пройшла позитронно-емісійну томографію(ПЕТ) 68Га-PSMA, яка нині визнана найбільш точним методом діагностики раку простати з метою виявлення можливих пухлинних клітин поза простатою. Слава богу, пухлина локалізувалася тільки в одній долі передміхурової залози, і пухлинні клітини не поширювалися за межі передміхурової залози.

Ознайомившись з можливостями радіохірургічного лікування, їх перевагами і можливими ускладненнями, я погодився на лікування саме цим методом. До цього на головній сторінці сайту я ознайомився з відгуками пацієнтів, що проходять лікування в Сигулде, а також з досвідом пацієнтів, що проходять лікування цим методом за кордоном.

На користь мого вибору було декілька чинників: точність технології, при якій випромінювання впливає на пухлину, максимальний захист навколишніх тканин, мінімальний ризик ускладнень, відсутність прямого хірургічного втручання, безболісна процедура, після якої можна повернутися додому, короткий п’ятиденний курс лікування, адаптований до ритму життя пацієнта, а також глибоке розуміння і переконливий погляд радіолога-терапевта на рішення мого випадку.

У березні 2017 року він почав лікування. Можу сказати, що Центр радіохірургії Сигулдинской лікарні – ця дуже сучасна і доброзичлива до пацієнтів установа. У моєму випадку, я їздив туди п’ять днів підряд у своїй машині. Кожна сесія тривала близько години, під час сесії я спокійно спала, думала про життя, не відчувала болю. Після сеансу він повернувся додому. Хоча я пішла з роботи із-за лікування, я думаю, що поєднувати його з роботою не складе проблеми.

Наступного тижня після терапії почалися короткочасні супутні скарги, про які мене попередили. Спочатку сечовипускання було ускладнене, почастішали сечовипускання, почастішали стільці із-за роздратування, оскільки простата дуже близька до прямої кишки. Відповідно до рекомендацій фахівців, побічні ефекти знизилися за пару тижнів. Через три місяці після курсу радіохірургічного лікування значення СРП повернулися в норму – 3,01 нг/мл, через два місяці СРП склав 1,47 нг/мл. Нині вона почуває себе добре. Сила дії була збережена, щоденних скарг на сечовипускання немає, якщо тільки крісло іноді не прискорюється, але я називаю це маленькою дрібницею. У динаміці я продовжую стежити за СРП і спостерігати за ситуацією у уролога в амбулаторії. Що стосується ефективності моєї терапії, то я продовжую спілкуватися з фахівцями Центру радіохірургії.

Спасибі співробітникам Центру радіохірургії лікарні Сигулда, особливо докторові Марису Межекису, за їх чуйність, поглиблення і професійне відношення до справи!

Коментар д-ра Мариса Межецкиса:

(радіолог-терапевт) Центр радіохірургії при Сигулдинскої лікарні

У випадку для лікування раку передміхурової залози ми використали найсучасніший метод лікування первинного раку передміхурової залози за допомогою п’ятифракційного радіохірургічного методу CyberKnife M6, в якому максимальна доза опромінення виконувалася в місці пухлини і опромінювалася сама передміхурова залоза звичайними дозами променевої терапії. Для можливості застосування цього методу, до цього ми провели ПЕТ/КТ сканування за допомогою Ga68 – PSMA, що дозволило унеможливити локальні і видалені метастази, а також визначити місце розташування пухлини в простаті і її розмір.

Основні придбання по вживаному методу:

  • досягають руйнування локального вогнища пухлини без хірургічного втручання;
  • здатність мінімізувати побічні ефекти променевої терапії;
  • мінімізувати вплив терапії на потенцію і статеву функцію.

Згідно з науковою літературою, радіохірургія забезпечує контроль захворювань майже в 98% випадків за п’ятирічний період.

Читайте також