Лляне насіння – дешевий продукт на вагу золота. Завдяки насінню можна насправді вилікувати проблемний кишечник – у першу чергу, дисбактеріоз, хронічні запори, проблеми із засвоюванням корисних речовин. Проте чимало людей неправильно вживають льон, чим дуже шкодять своєму здоров’ю. Наш сайт Mamabook підкаже, як вживати насіння льону для чистки кишечнику.
У якому вигляді вживати
Насіння льону – джерело великої концентрації фітинової кислоти. Ця кислота є природним захисником від поїдання насіння птахами та звірами. Завядки фітиновій кислоті льон виводиться у цілому, неперетравленому вигляді. Якщо льон перемолоти чи розжувати і спожити в такому вигляді, то вас очікує отруєння.
Наслідки від отруєння льоном:
- Дуже сильний біль у животі, який триває до 2 діб.
- Можлива діарея.
- Нудота.
- Здуття.
Тож для чистки кишечнику підходить виключно ціле насіння, заздалегідь замочене у воді.
Як підготувати льон
Звечора потрібно залити необхідну кількість насіння льону у 100 мл питної води. Для лікування найкраще підходить насіння коричневого льону – жовтий (золотий) льон не такий ефективний.
Які дозування
Кількість насіння залежить від вашого стану здоров’я.
- ½ чайної ложки, якщо у вас проблеми зі шлунково-кишковим трактом (виразки, гастрити, коліти). Протягом першого тижня поступово збільшуйте дозу до 1 ч.ложки. Далі – збільшуйте по ½ ч.ложці кожні 5 днів. У результаті потрібно довести до максимальної дози – це 2 ст.ложки.
- Якщо немає захворювань шлунково-кишкового тракту, то починайте замочувати 1 ст.ложку. Через 5 днів – 1,5 ст.ложки, ще через 5 днів – 2 ст.ложки.
Як вживати насіння льону
Замочене насіння разом зі слизом, яке вони виділить за ніч, потрібно випити вранці за 30 хвилин до їжі. Не розжовувати! Не можна додатково запивати водою, оскільки ви розбавите концентрацію цінного слизу.
Для новачків потрібно розпочати курс в 3 тижні і приймати щоденно. Далі потрібно приймати насіння по 10 днів поспіль кожен місяць.
Яка користь від лляного насіння
- Слиз є природним пробіотиком, що дозволяє покращити травлення.
- Нормалізація власної кишкової мікрофлори.
- Слиз додатково всмоктує токсини.
- Грубне насіння льону не перетравлюється і рухається по кишечнику, торкаючись його ворсинок. Льон діє як мітла, вичищаючи кишечник та запускаючи його перистальтику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт салату для здоров’я печінки та жовчного міхура