Змалечку варто прививати у дитини любов до природи. Тож діткам потрібно розповідати у цікавій формі корисну інформацію про тварин чи рослини, які живуть в нашій країні, у рідному краї. Наш сайт Mamabook підготував цікаву розповідь про їжачків.
Цікаві факти про їжаків
1. Їжачки з’явилися на нашій планеті близько 15 мільйонів років тому!
2. У звичайного їжачка приблизно десять тисяч голок. Раз на три роки відбувається оновлення голок. Голки у їжака ростуть досить довго, приблизно рік. До великої радості їжака, оновлення голок здійснюється поступово.
3. У їжака налічується 36 зубів. Також, як і у людей, до старості у їжака можуть випасти зуби.
4. Їжаки дуже страждають від укусів кліщів. Кліщі їм докучають частіше, ніж іншим тваринам. Коли їжачок біжить по траві, то немов гребінцем «вичісує» з трави всіх паразитів. Ці кліщі із задоволенням селяться на їжачку. Власні голки заважають їжакам позбавитися від кліщів.
5. Зимова сплячка їжаків триває 128 днів. Коли їжак спить — його температура тіла падає до двох градусів тепла. А в нормальних умовах температура тіла їжака становить 34 градуси. Прокидається їжачок дуже голодним. Протягом декількох днів після зимової сплячки їжак зайнятий виключно пошуками їжі.
6. Більшість їжаків мають хвости. Хвостик їжака непомітний, оскільки ховається під голками. До того ж, він короткий — тільки 3 сантиметри.
7. За своєю природою їжаки підсліпуваті, хоча і здатні розрізняти кольори. Однак у їжаків тонкий нюх і неймовірно гострий слух.
8. Від своїх побратимів вухаті їжаки відрізняються тим, що дуже не люблять у разі виникнення небезпеки згортатися в клубочок. Даний вид їжаків відмінно бігає і щоб наземним хижакам наздогнати цього звірка — доведеться докласти чималих зусиль. Але якщо вухатий їжачок все-таки спійманий ворогом, то їжак підстрибує і має намір вколоти свого ворога в найчутливіші місця.
9. Їжаки мають імунітет до отрути гадюк. За своєю природою їжаки спеціально на цих змій не ведуть полювання. Але при певній можливості їжак з великим задоволенням з’їсть гадюку.
10. Найсильніші отрути: миш’як, синильна кислота, сулема, ціаністий калій і інші, практично ніяк не впливають на їжаків.
11.Їжаки відмінно приручаються. Вони добре ладнають з домашніми кішками і собаками. Дома тримати їжаків мало радості — це пояснюється їхнім гучним тупотом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей – розповідь про лелек
Для чого їжачкам голочки
Напевно, навіть найменші дітки знають, що їжачки вміють згортатися в клубочок і на своїй спині вони носять безліч колючок. Все це – способи захисту від хижаків. Однак діє такий захист не завжди. Наприклад, лисиця може навіть закотити їжачка у воду, лише б він розгорнувся .
Ласощі для їжачка
Їжаки дуже люблять молоко, а тому часто селяться біля ферм. Їжак запам’ятовує час доїння корів або кіз, приходить на ферму і таїться в кутку. Після того, як доярки закінчать свою роботу, він нишком виходить із свого сховку і вилизує молоко, яке пролилося на підлогу.
Чим харчується їжак
Часто в дитячих книжках малюють їжака, який несе на спині яблуко. Але їжаки не наколюють на свої голки ні гриби, ні яблука, ні будь-які інші великі предмети. На мишей їжаки не полюють. Це вигадка. Можливо, що їжаки були б не проти покуштувати мишей, однак просто не здатні їх наздогнати.