Чимало батьків категорично проти домашніх тварин. Але про появу нового члена родини варто замислитись, якщо у вас є маленькі дітки. Дізнайтесь, які корисні навички може розвинути у малюка дружба з тваринкою.
Відповідальність
Про це знають всі, тому як будь-яка тварина залежить від людини – її потрібно годувати, доглядати і прибирати за нею. Але варто розуміти, що вона (ця відповідальність) не може з’явитися сама по собі – до цього дитину потрібно постійно привчати.
Фізичні вправи та ігри на свіжому повітрі
Тварини, як правило, дуже активні, і їм постійно потрібно рухатися. Як результат, вашій дитині постійно буде, з ким грати, а море часу на свіжому повітрі в активних забавах забезпечать їй фізичний розвиток і міцне здоров’я.
Профілактика алергії і астми
Раніше основна маса педіатрів вважали, що причиною виникнення різного роду алергій і астми у дітей є саме домашні улюбленці. Останні ж дослідження довели, що ті діти, які з дитинства «дихали шерстю», менш схильні до розвитку алергій і астми, так як в організму розвивається більш сильний імунітет.
Впевненість у собі
Разом з тим, як дитина вчиться доглядати за вихованцем, у неї розвивається впевненість у собі та власних силах. Успішно справляючись з цим нескладним завданням, у малюка підвищується самооцінка, і як наслідок, він росте більш впевненою у собі та власних силах особистістю.
Психологічне здоров’я
Не секрет, що тварини також вміють допомагати справлятися з різними психологічними труднощами – стресом, великими навантаженнями у навчанні, депресією, аппатією та соціальною дизадаптацією.
Турбота
Коти, а іноді й собаки відмінно відчувають, коли у людини щось болить і цілком можуть допомогти впоратися з цією недугою. Нерідкі випадки, коли людина захворює, кіт спеціально лягає на хворе місце і прогріває його, завдяки чому настає швидке полегшення. Такої турботи можна ще повчитися у них.
Фізичне здоров’я
Навіть традиційна медицина вже визнала, що тварини допомагають впорається з багатьма захворюваннями. Знамениті дельфінотерапія, іпотерапія і інше спілкування з братами нашими меншими здатні побороти практично будь-яке захворювання.
Успіхи у навчанні
Багатьом дітям набагато цікавіше робити щось не в самоті, а разом з кимось. Наприклад, діти просто обожнюють читати вголос улюбленому коту або собаці, завдяки чому швидше вчаться читати і активніше пізнають навколишній світ.
Дисципліна
Більшість домашніх тварин дуже дисципліновані, чому неодмінно навчать і малюка. Ну як тут будеш недисциплінованим, коли просто необхідно строго за розкладом вигуляти собаку або погодувати кота?
Зобов’язання і наслідки
Тварина – це не іграшка, і пояснити це дитині потрібно по можливості до того як в будинку з’явиться тварина, або в міру дорослішання малюка. Разом із цим домашній улюбленець навчить відповідально підходити до своїх зобов’язань і змусить завжди думати про наслідки. Всі ми знаємо, якими безпосередніми бувають тварини, і як можуть нагадати про себе, якщо поставитися до них несерйозно.
На фото: магнітна математика для дітей 3-7 років (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)