Вперше про прикорм для малюка можна замиститись у віці 5-6 місяців, але в жодному випадку не раніше 4-го місяця життя. Як правильно вводити нові продукти в раціон малюка? Поради читайте в нашій статті.
Педіатри радять розпочати знайомити дитину зі смаком “дорослої їжі” фруктовими соками, оскільки вони містять багато вітамінів. Окрім цього, рідка консистенція вже знайома вашому малюку. Рекомендовано почати яблучним – 5-6 крапель в день і поступово збільшувати дозу – 30 мілілітрів щоденно. Такий прикорм давайте в перервах між годуванням або після них. Крім яблучного, можуть бути ще сливовий, морквяний або ж грушевий. На сьомому місяці дозволено пити соки, що містять м’якоть, оскільки вона покращить роботу кишечника.
Далі як прикорм пробуйте овочеві пюре або фруктові пюре, стверджують лікарі.
Фруктові пюре почніть з того ж таки яблука. Також це можуть бути банан, персики, слива чи груша. Для початку давайте 1-2 чайних ложечки. Поступово збільшіть порції до шести ложечок. Краще хай це будуть два прийоми в день.
Овочеве пюре вашого малюка повинно включати моркву, кольорову капусту, буряки, кабачки або гарбузи, наголошують педіатри. Оскільки в цих овочах міститься дуже багато корисних речовин. Також не забувайте додавати до пюре третину чайної ложечки вершкового масла. Взимку можете давати й консервовані пюре в баночках, придбані в магазині. Після піврічного віку можете вводити в раціон пюре з сирого буряка, моркви чи капусти.
Після того, як ваш малюк смакуватиме овочевими та фруктовими пюре, можете переходити до наступних видів прикорму – таких, як кефір, сир та каші.
Кефір, за рекомендаціями лікарів, краще всього давати як друге годування- в 9-11 годині. Сир вводьте в дитячий раціон з додавання його у кефір. Ні в кефір, ні в сирно – кефірні суміші не потрібно давати цукру.
Найпоживнішими для дітей фахівці всього світу вважають гречану та рисову каші. Рисова в свою чергу є ще й гіпоалергенною. Третьою в рейтингу каш йде вівсяна. Спочатку готуйте їх на воді, поступово переходячи на овочеві відвари та молоко. Каша має бути рідка, в співвідношенні 5 грам круп на 100 грам води чи молока. Чим старша ваша дитина, тим більш широким повинен ставати асортимент каш. Не давайте тільки пшонної – вона важче перетравлюється.
На фото: Якісні текстильні кубики (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)