Головна Дошкільнята 7 цікавих способів навчити дитину розрізняти кольори

7 цікавих способів навчити дитину розрізняти кольори

mamabook
232 Переглядів

цвета, радуга, бабочкиБільшість молодих батьків є, що в 3 роки малюк вже повинен вміти розрізняти кольори, а також знати їхні назви. Зверніть увагу, дитина в цьому віці ще не зможе запам’ятати назви всіх відтінків, але базові кольори (чорний, червоний, білий, зелений, синій, жовтий) – знати повинна. Існує чимало методик, які допоможуть швидко вивчити з дитиною кольори. Сайт mamabook.com.ua пропонує підбірку найпопулярніших та ефективних методів. Особливо вдалі методи тим, що навчання можна проводити за допомогою підручних предметів, які не потребують витрат.

1. Робимо кольорові картки
Перші заняття з вивчення кольорів можна починати вже з 2 років. Заздалегідь можете зробити заготовки. Візьміть кольоровий картон і прямо на аркушах підпишіть яскравим фломастером назву того чи іншого кольору. Регулярно показуйте малюку картки і озвучуйте їх назви. Це простий спосіб, вправу потрібно повторювати хоча б через день, по декілька хвилин.

2. Цікава прогулянка
Вийшли на прогулянку? Проведіть час з користю! Показуйте дитині цікаві предмети і називайте їх кольори. Показуйте те, що точно сподобається малюку (велосипед, машина, гірка, качелі). А ще можна влаштовувати день, присвячений одному кольору. Наприклад, понеділок – зелений день. Ви граєте з малюком в цікаву гру, хто більше знайде на вулиці предметів такого кольору.

3. Сортування іграшок
Висипте перед малюком величезну гору іграшок. Це вже дуже зацікавить дитину і вона буде готова до ваших завдань. Візьміть великі коробки або відерця і домовтись, що всі сині іграшки ви складаєте в одну коробку, зелені – в іншу. Звичайно, спочатку малюк буде помилятись, але з часом запам’ятає кольори. Допомагайте йому – і все вийде!

4. Мозаїка на підлозі
Візьміть аркуші кольорового картону і викладіть кольорі доріжки по всій квартирі. Домовтесь, що ходити можна лише, наприклад, по квадратам червоного кольору. Хто найбільше наступає на інші кольори – програв. А отже – виконує якесь покарання (помиті посуд, полити квіти…)

5. Розмальовки
Вчитись малювати дитина повинна з раннього віку. Купуйте розмальовки з простими зображенням і розфарбовуйте малюнки разом з малюком. Під час малювання дитина дуже добре запам’ятовує кольори.

6. Пірамідка
Корисна іграшка, яка повинна бути у кожного малюка. Завдяки пірамідці дитина вчіть не лише форми і розміри предметів, але і їх кольори. Тому купуйте обов’язково різнокольорові пірамідки.

7. Корисні розваги
Влаштуйте вдома міні-боулінг або дитячий тир. Поставте під стінку предмети або іграшки різних кольорів. І видайте дитині кольорові пластикові маленькі м’ячики (такий набір можна купити в іграшковому магазині). Завдання малюка – вибивати іграшки лише кульками також кольору.

математикаНа фото: Магнітна математика для раннього розвитку дітей від 3 до 7 років (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також