Головна Здоров'я 7 важливих правил здорової їжі

7 важливих правил здорової їжі

mamabook
256 Переглядів
продукти

продуктиЗдоровий спосіб життя вже став справжнім трендом. Але лише невелика кількість людей чітко розуміє, що насправді стоїть за принципами здорового харчування, здатного забезпечити ідеальну фігуру, чудове самопочуття, довголіття та навіть емоційний баланс. Наш сайт Mamabook підкаже, що насправді потрібно враховувати при плануванні щоденного раціону.

Правило 1. Переважання живої їжі

Дієтологи підрахували, що в середньому сучасна людина вживає не більше 5% живої рослинної їжі щоденно. А це значить, що майже весь раціон складається з термічно оброблених інгредієнтів. Але кількість цінних нутрієнтів у такій їжі дуже низька. До того ж, переважання їжі, яка пройшла термічне оброблення, провокує хронічні запальні процеси в організмі. Тому кожна людина повинна з’їдати не менше 50% живої їжі щоденно. Це фрукти, овочі, велика кількість зелені, горіхи, насіння.

Правило 2. Не зациклюйтеся на типі харчування

Сьогодні багато суперечок на тему, який же тип харчування є найкориснішим. Хтось дотримується веганства, хтось – вегетаріанства, і треті – сироїдіння. Але в цілому люди залишаються всеїдними, тобто на традиційному харчуванні. Відомий американський сироїд якось сказав: «Їжі не повинна бути на 100% сирою, але на 100% корисною». Тому дуже важливо ретельно підбирати види та якість продуктів, які ви вживаєте.

салат

Правило 3. Не рахуйте калорії

Якщо ви зациклені на калорійності страв, то можете заганяти себе в тупикову ситуації і вже свідомо відмовлятися від багатьох продуктів – навіть якщо вони корисні. Наприклад, чимало людей категорично не вживає червону рибу та авокадо. Але замість них готові їсти по 2 порції рису, тому що його калорійність нижча. Важливо знайти баланс. Відчуйте, що підказує організм: вистачає йому енергії на цілий день чи ви переїдаєте? На власній практиці прийдіть до відчуття, яким повинно бути співвідношення калорій у вашому меню.

Правило 4. Не бійтеся жирів

Ще одна поширена помилка – повна відмова від жирів. Боятися потрібно шкідливих жирних продуктів: маргарин, рафінована олія, свинина. Корисний холестерин дуже важливий для організму. З нього будуються мембрани нових клітин, які йдуть на оновлення тканин внутрішніх органів, утворення клітин крові. Тому жири повинні бути присутніми в правильному вигляді. І найкраще активно споживати рослинні олії холодного віджиму.

Найкорисніші олії для здоров’я:

  • Лляна.
  • Із насіння чорного кмину.
  • Амарантова.
  • Кокосова.
  • Кунжутова.

Правило 5. Напої мають значення

Замисліться, що ви п’єте. Для здоров’я важлива не лише повна відмова від кави, але й чорного чаю, а вживання зеленого слід звести до мінімуму. Найкорисніші напої для організму – морси без термічного обробленні, фреши, негазована столова вода.

 

Правило 6. Не відмова, а заміна

Дуже важко впоратися із залежністю від цукру. І якщо різко відмовитися від нього, то проблема не буде вирішена. До того ж, організму в будь-якому випадку потрібна глюкоза. Тільки тепер її шукати слід в солодких фруктах, фініках, натуральних замінниках (сироп агави, мед, стевія).

Правило 7. Обмеження по часу

Не менш важливо, у який період доби ви приймаєте їжу. Навіть найкорисніші продукти, які ви спожили пізно ввечері, стануть проблемою для процесу травлення. Якщо чітко дотримуватися біоритмів організму, то вечеряти слід не пізніше 18-19 години. А от сніданок варто відстрочити якнайдовше – майже до 11 годин. Із моменту пробудження потрібно пити багато води, фрешів, вживати зелені смузі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 правил здорового харчування в офісі

Читайте також