Головна Школярі 7 порад, як дисциплінувати підлітка

7 порад, як дисциплінувати підлітка

mamabook
201 Переглядів

девочкаПідлітковий вік – це справжнє випробування для батьків. Адже типовий підліток дуже часто безвідповідальний школяр, забудькувати дитина, не здатна до самоорганізації. Як допомогти дитині нормувати свій графік та навчитися виправляти власні помилки? Поговоримо про дисципліну для дітей підліткового віку.

 
Порада 1. Розмовляйте з дитиною поважним тоном
Якщо ви кричите, зупиніться. Справді. Діти втрачають повагу до батьків, які постійно підвищують голос. Своїми криками ви вчите їх того, що це відповідний спосіб виражати емоції й вирішувати проблеми, тому діти теж починають кричати. Батькам зазвичай не треба підвищувати голос, щоби привернути увагу дитини, якщо між ними склались добрі стосунки.

Порада 2. Зосередьтеся на зміцненні стосунків
…щоб коли ви встановлюєте обмеження («Спочатку домашня робота, а потім телевізор!») або висловлюєте побажання («У цьому будинку ми спілкуємось тільки шанобливо»), дитина охоче йшла на співпрацю. Щодня проводьте час один на один з кожною дитиною і при цьому більше слухайте, ніж кажіть. Якщо дитина «занадто зайнята», щоби поспілкуватися з вами, зробіть їй масаж ступнів і налагодьте контакт, розділивши її захоплення, наприклад, послухайте разом з нею її улюблену музику. Ви не зможете впливати на дитину, якщо вона не полюбить ваше товариство.

Порада 3. Встановіть сімейні правила
Їх не повинно бути занадто багато. Визначте головні й дотримуйтесь їх, наприклад, правила розмови поважним тоном, виконання домашньої роботи й обмеження на перегляд телевізора й використання комп’ютера. Обговоріть ці правила всією сім’єю й укладіть угоду. Один із способів спонукати дитину передпідліткового віку співпрацювати – дати їй можливість висловити власну думку.

Порада 4. Дайте дитині можливість відповідати за свої вчинки 
Коли ми піклуємося про нашу дитину, то часто втручаємося, щоб захистити її від природних наслідків. Тому якщо дитина забуває принести у школу й віддати вчителю дозвіл батьків на похід або поїздку всім класом на екскурсію, треба допомогти їй придумати, як навчитися правильно готуватись до школи й нічого не забувати. Але якщо дитина все ж забуває щось, вона отримує неоціненний урок. Не виручайте її в такій ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 порад, як допомогти дитині гарно вчитися

Порада 5. Припиніть карати дитину
Самодисципліна розвивається тоді, коли дитина свідомо вибирає відмову від чогось на користь того, чого вона хоче більше. Чого ж діти хочуть найбільше? Діти хочуть наслідувати батьків, брати з них приклад і мати добрі стосунки з татом і мамою. Тому зосередьтеся на стосунках, а не на покаранні.

Порада 6. Навчайте дитину виправляти свої помилки
Ви стурбовані тим, що дитину не можна привчити до відповідальності? Познайомте її з поняттям «відшкодування збитків або виправлення скоєного». Це не наслідок (покарання), на яке ви вказуєте. Це спроба примусити дитину замислитися, що вона може зробити, щоб виправити ситуацію, що склалась. Наприклад, якщо дитина нагрубила своїй сестрі, то повинна зробити щось, щоб загладити свою провину й налагодити стосунки з нею. Якщо вона щось ламає, нехай відшкодує частину коштів на заміну поламаних речей зі своїх кишенькових грошей. Але пам’ятайте, що коли ви придумали спосіб відшкодування й силою намагаєтесь нав’язати його дитині, це не буде мати жодного сенсу. Краще зробіть так, щоб виправлення своєї помилки стало для дитини можливістю зміцнити свою самооцінку та зрозуміти, що всі роблять помилки, але в наших силах виправити ситуацію.

Порада 7. Будьте добрими, але непохитними
Припустимо, дитина перевіряє, наскільки ви серйозні при виконанні своїх правил. Залишайтеся доброзичливими, домагаючись дотримання обмежень. Наприклад, будьте поруч з дитиною, коли вона виконує домашню роботу, і простежте, щоб вона не відволікалась на листування із друзями й комп’ютерні ігри. Якщо ви раніше використовували покарання, а не допомагали дитині розвивати самодисципліну, це може зайняти якийсь час (кілька тижнів або навіть місяців). Але потім ваше правило увійде у звичку дитини, вона почне отримувати плоди хорошої поведінки й дотримуватися правил та обмежень самостійно.

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також