За своїм художнім жанром казки є повчальною розповіддю. Незалежно від сюжеті та дійових осіб, у казці завжди є мораль та прослідковується боротьба добра й зла. Тож ці твори – більше, ніж розвага для дітей. Це ще й спосіб їхньої комунікації із батьками, можливість серед щоденних рутинних справ знаходити трішки часу для спілкування в родинному колі. Батьки, які читають діткам казки, мають більш тісні, теплі стосунки із дочкою чи сином. На сайті Світ казок ви можете знайти велику онлайн-бібліотеку творів для малюків чи школярів початкової школи. Обирайте українські народні казки чи казки різних країн світу, твори відомих казкарів.
Чим казка корисна для дитини?
Оскільки твір має повчальний зміст, то неодмінно мотивує дитину на певні роздуми. Міркуючи про вчинки персонажів, дитина самостійно робить багато висновків. Що здатна розвивати казка?
Словниковий запас
Доки дитина ще не читає книжки самостійно, свій словниковий запас вона поповнює від оточуючих дорослих. Але ця лексика розмовного жанру, достатньо проста та не завжди грамотна. Тож читання літератури допомагає вивчати нові слова, запам’ятовувати їхнє значення. Зрештою це допомагаю дитині висловлювати власні думки чітко та локанічно.
Релаксація
Доведено, що казка на ніч має заспокоювальний ефект. Для дитячого віку це як аналог своєрідної медитації. Дитина вчиться переходити від збудженого стану мозкової активності до поступового розслаблення. Така навичка необхідна для здорового сну, а також вміння знижувати тривожність.
Вивчення світу
Завдяки казкам дитина подорожує світом, знайомиться із культурами інших народів. Також вона дізнається про тварин та птахів, про особливості побуту чи звичаїв. Важливо постійно змінювати тематику творів, аби дитина отримала якнайбільше знань.
Які розрізняють види казок:
- різних народів світу;
- соціально-побутові;
- фантастичні;
- про звірів.
Життєві цінності
Казки формують в дитину вміння розпізнавати добрі та погані вчинки. Вона отримує свій перший життєвий досвід, коли чує історії про брехню, доброту, заповзятість, сміливість, жадібність. Маленький слухач вчиться робити висновки про риси характеру героїв, що допоможе йому в майбутньому при спілкуванні з іншими людьми.
Допитливість
Сюжет казки завжди інтригує малюка. Йому цікаво, яким буде розвиток подій, чим закінчиться історія. Також дитина може запитувати в батьків, як виглядають персонажі, що з описів правдиве та вигадане. Таким чином, допитливість допомагає отримувати нові знання. І ця навичка буде дуже корисною вже в шкільні роки.
Аналіз
Вміння шукати взаємозв’язок у подіях, оцінювати поведінку героїв – складне завдання для дитини. І саме це закладає перші навички до логіки та аналізу отриманої інформації. Тож не варто ігнорувати читання казок дітям. Вигадані історії – це перші педагоги малюків.