Головна Релакс 5 порад, як вдало обрати офісні світильники

5 порад, як вдало обрати офісні світильники

mamabook
30 Переглядів
офис

офисЯкість освітлення в робочому просторі має важливе значення з точки зору здоров’я та рівня продуктивності. Правильно підібраний тип освітлення дозволяє знизити навантаження на очі. Також певний вид світильників здатен підвищувати ефективність роботи, запобігти швидкому стомлюванню очей, покращенню рівня концентрації й уваги працівників.

Представляємо п’ять корисних рекомендацій, які дозволять грамотно організувати офісний простір.

Порада 1. Персональне зонування

Чимало працівників потребують постійної роботи з документацією чи набором текстів. Це складний тип роботи, який призводить до втоми очей. Через це різко знижується ефективність роботи, працівники починають припускатися великої кількості помилок. Аби уникнути такого дискомфорту, можна передбачити офісні настільні лампи – найбільше такого типу освітлення потребують бухгалтери, дизайнери, архітектори, копірайтери.

перегородка

Порада 2. Холодний спектр

Усі види освітлення чітко можна розділити на два типи: тепле та холодне. Перший рекомендується застосовувати вдома, в інтер’єрі ресторанів, кафе. Це освітлення з жовтим м’яким світлом, яке сприяє релаксації, заспокоєнню, налаштовує на відпочинок. В офісі, навпаки, потрібно подбати про високу концентрацію освітлювальних приладів із холодним спектром.

Який ефект від холодного типу освітлення:

  • підвищується концентрація уваги;
  • працівники зібрані й самоорганізовані;
  • вони рідше припускають помилок у роботі з великими об’ємами інформації.

Порада 3. Ергономіка

Будь-який простір потрібно формувати, враховуючи правила ергономіки. Тобто умови, за яких інтер’єр максимально відповідає вимогам комфорту й безпеки. Коли йдеться про освітлення, то варто подбати про достатню кількість світильників. Якщо йдеться про стелю, то вони повинні розміщуватися кожен 1 чи 1,5 метри. Також варто подбати, аби світильниками легко було керувати: визначати рівень освітлення чи вмикати/вимикати світильники зонально через дистанційне керування.

офис

Порада 4. Економія

Збереження енергоресурсів – актуальна тема сучасності. Для офісів доречно обирати LED-світильники, які рідко потребують заміни та відрізняються великим циклом роботи.

Порада 5. Багатофункціональність

Не достатньо розміщувати лише класичні світильники на стелі. В залежності від профілю компанії, зонування офісу, в робочий простір варто ввести різні види світильників. Це й довгі моделі на стіні, персональні лампи на столах, точечні світильники в зоні ресепшену. Так можна вдало розподіляти світло різними ярусами.

Читайте також