Якщо згадати, що в середньому третину свого життя кожна людина витрачає на сон, то варто з особливою увагою ставитися до організації спального місця. Адже сон здатен зцілювати. Він запускає процеси відновлення, нормалізує емоційний стан, знижує рівень стресу та тривоги. І з точністю навпаки впливає на нас поверхневий, неякісний нічний відпочинок. Обираючи для себе матрац, врахуйте важливі моменти. Не помилитися з вибором допоможуть рекомендації від експертів divan.ua.
Орієнтуйтеся на вік
Помилково вважати, що процес росту припиняється в підлітковому віці. Лише у 25 років скелет закінчує своє повне формування. І весь цей період йому необхідна анатомічна правильна підтримка. Жорсткість матрацу змінюється із дорослішанням, а потім – по мірі старіння організму.
- Матрац для дошкільнят повинен бути м’яким або ж середньої жорсткості. Малюк не повинен провалюватися в ліжечку, проте місце для сну повинно бути достатньо м’яким. Обирайте спеціальні дитячі матраци з кокосової койри, бамбуку.
- Починаючи зі шкільного та до підліткового періоду, дитині потрібен матрац середньої жорсткості.
- З 14 до 25 років матрац повинен бути ортопедичним, але виключно жорстким. Важливо, аби дитина повністю лежала на матраці, а ноги чи голова не звисали. Підлітку вже потрібен матрац дорослих розмірів. Приміром, як цей divan.com.ua/matrasi/razmer-matrasa-sm-/180×200/ – не створює жодного дискомфорту та відповідає темпам швидкого росту.
- І лише після 25 років матрац знову стає більш комфортним – від середньої жорсткості до м’якого. Чим старша людина, тим м’якше повинна бути поверхня для сну. Адже м’язи вже не здатні відновлюватися самостійно, як в молодому віці. І жорсткі матраци для людей похилого віку – це причина хронічного больового синдрому.
Враховуйте вагу
Параметр «вік» обов’язково потрібно зіставити з вагою. Саме він буде головним орієнтиром при виборі різних типів матраців.
- Для людей до 60 кг потрібен матрац середньої жорсткості.
- При вазі в межах 60-80 кг обирайте будь-який тип, орієнтуючись на своє уявлення про комфортний відпочинок.
- Якщо ви важите понад 80 кг, вам потрібен матрац з високим показником жорсткості. Але якщо при такій вазі у вас вік від 60 років та старше, то обирайте матрац середньої жорсткості.
Життєва активність
Для професійних спортсменів і людей, які надають перевагу силовим видам навантажень, потрібні жорсткі матраци. Якщо ви займаєтеся переважно аеробними типами тренувань (біг, велосипед), то обирайте дуже м’які матраци. Для любителів йоги чи пілатесу потрібні матраци середньої жорсткості.
Сезонність
Дуже практичний критерій вибору. Багато виробників випускають двосторонні матраци «зима-літо». Одна сторона м’якша, друга – жорстка. Ви помітите, наскільки по-різному почуває себе наш опорно-руховий апарат в умовах тепла та холоду. Також двосторонні матраци підійдут людям, які відрізняються нестабільною вагою. Орієнтуючись на параметри, матрац можна перевертати на жорстку чи м’яку сторону.
Вартість
Це очевидний критерій: якісна річ ніколи не буде коштувати дуже дешево. Такий варіант не лише не забезпечить вам належного комфорту, але й спровокує викривлення хребта. І прослужить дешева модель не більше 4-5 років. А якісний матрац купується на 10-20 років.