Головна Дошкільнята 4 оригінальні ідеї: розвиваючі іграшки з природних матеріалів для дітей від 1 до 3 років

4 оригінальні ідеї: розвиваючі іграшки з природних матеріалів для дітей від 1 до 3 років

mamabook
1100 Переглядів
гра

Розвиваючі іграшки не обов’зково купувати в магазині. Мама чи тато можуть займатися раннім розвитком дитини без дорогих книжок, забавок та гуртків для вундеркіндів. Вдома завжди знайдуться зайві коробочки, лотки чи картон. А оздобити цікаві іграшки для дитини допоможуть природні матеріали. Наш сайт Mamabook підкаже 4 ідеї корисних дитячих іграшок, зроблені з того, що фактично лежить у нас під ногами.

Веселі камінці

гра

Сортувати каміння та шукати їхні обриси – непросте, але цікаве завдання для малюка. За такою роботою дитина може проводити декілька годин поспіль. Гра розвиває логічне мислення, вміння співставляти форми та розміри. Зробити таку забавку дуже просто: візьміть гальку різних розмірів, помийте з милом та просушіть. На великому аркуші цупкого паперу чи кольоровому картоні обведіть маркером контури кожного камінчика. Розвиваюча гра готова!

 

Будиночки для горішків

ігри

Візьміть масу, яка самостійно твердне. Це може бути кінетичний пісок, гіпс чи пластилін. Залийте масою невеликі пластикові судочки. Доки маса не загусла, в одному судочку зробіть відбитки грецькими горіхами, в іншому – каштанами чи іншими природними матеріалами меншого розміру (жолуді, квасоля). Видайте дитині дві коробочки із рельєфами та одну ємність із горішками. Попросіть, аби кожному з них малюк знайшов своє місце в будиночку.

 

 

Вузько чи широко?

ігри

Видайте дитині дві прозорі ємності з різними діаметром горловини: одна вузька, а друга – широка. Також дайте природні матеріали різного калібру. Завдання дитини – посортувати горішки в правильні ємності. Ця проста гра ефективно розвиває дрібну моторику, увагу, логічне мислення.

 

Сенсорика

гра

У малюків срийняття нової інформації та вивчення світу тісно пов’язане з тактильними відчуттями. Аби стимулювати розвиток дитячого мозку, потрібно задіяти пучки пальців. Дрібна моторика необхідна для синхронної роботи нервової системи та обох півкуль. Щоб створити корисну тактильну гру за методикою Монтесорі, потрібно вирізати картонні картки однакового розміру. На кожну з них наклеїти різні види природних матеріалів – насіння, плоди, квіти, пісок, камінчики.

Варіанти гри:
  • Вивчати картки, а потім знаходити долуді, камінці чи інші об’єкти на них із заплющеними очима.
  • Зробити картки-близнюки, а дитина повинна заплющити очі та знайти парні варіанти.
  • Плоди наклеїти на картки у вигляді простих геометричних фігур та вивчати їх.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Безкоштовні розмальовки на тему “Фрукти і ягоди”: 15 шаблонів в одному файлі

Читайте також