Головна Школярі 10 найотруйніших грибів України: фото та опис

10 найотруйніших грибів України: фото та опис

mamabook
105843 Переглядів
Гриби

Зазвичай отруйні гриби виглядають дуже гарно, з оригінальною формою чи яскравим забарвленням, чим і приваблює до себе увагу. Отруйних грибів слід уникати – не лише не збирати, але й намагатися не торкатися.

Наш сайт Mamabook підготував цікаву та корисну підбірку найнебезпечніших українських грибів.

 

Бліда поганка

Гриб

Категорія: смертельно отруйний гриб

Його ще називають мухомором зеленим. І цей гриб вважається найотрутнішим в Україні. Цікаво, що бліда поганка містить відразу декілька смертельно небезпечних для людини речовин. І жодна з них не руйнується при виварюванні гриба в окропі. Смертельна доза блідої поганки для дорослої людини – це 30 г (або половинка шапочки гриба), для дитини – 10-15 г (чверть шапочки).

Симптоми отруєння блідою поганкою:

  • Нудота.
  • Дуже сильний біль у животі.
  • Діарея.
  • Блювота.
  • Шкіра стає дуже білою.
  • Судоми.
  • Температура тіла різко знижується.
  • Через 1-2 дні відмовляють нирки та печінка.
  • Через 2-3 дні може наступити смерть.

 

Мухомор червоний

Гриб

Категорія: надзвичайно отруйний гриб

Один з найгарніших грибів України. Дуже приваблює дітей своїм гарним яскравим забарвленням. Мухомори не можна чіпати. Якщо це сталося, то слід ретельно випити руки з милом та обробити спиртом. Симптоми отруєння спостерігаються вже після 30 хвилин з моменту вживання. Дуже важливо вчасно звернутися за медичною допомогою. Якщо цього не зробити, людина може впасти в кому або померти.

 

Сатанинський (чортів) гриб

Гриби

Категорія: отруйний гриб

Це цікавий на вигляд гриб не є смертельно небезпечним. Мало обізнані грибники беруть сатанинський гриб за його великі розміри. Дуже сильне отруєння викликає, якщо спожитий у сирому вигляді. Після багатогодинного виварювання залишає слабкі отруйні властивості. Якщо його приготувати і з’їсти, то не уникнути сильних розладів шлунку та кишечнику.

 

Павутинник красивіший

Гриб

Категорія: смертельно отруйний гриб

Гриб уражає нирки, які вже через добу-дві відмовляють. Це призводить до смерті. Заборонений до вживання у будь-якому вигляді. Отруйна речовина орелланін у його складі не руйнується під дією високих температур.

 

Ентолома весняна

Гриби

Категорія: надзвичайно отруйний гриб

На відміну від більшості грибів, які ростуть влітку та восени, ентолома з’являється у наших лісах навесні. Дуже небезпечний гриб, який може призвести до смерті. Найбільше зустрічається ентолома в дубових та букових лісах Прикарпаття, а також у степах та полях. Восени цей гриб зникає.

 

Пантерний мухомор

Гриб

Категорія: смертельно отруйний гриб

Цей гриб за рівнем отрути поступається лише зеленому мухомору (блідій поганці). Коричневий благородний колір пантерного мухомора легко сплутати з їстівними грибами. Росте він поруч з дубами та буками.

 

Несправжні опеньки

Гриб

Категорія: отруйний гриб

Опеньки збирають по всій Україні. І тому дуже легко сплутати їх з небезпечними отруйним побратимом – опеньком несправжнім. Якщо помилково з’їсти цей гриб, то людину чекає сильний біль та кишково-шлунковий розлад на 24-36 годин. Смерть не спричиняє.

 

Жовчний гриб

Гриб

Категорія: отруйний гриб

Його називають двійником білого гриба. І справді, схожість неймовірно велика. Також гриб схожий на молодий підберезник, бо також має на ніжці чорну сітку. Поширений жовчний гриб на Поліссі. Зустріти його можна з червня по листопад.

 

Лепіота рожева

Гриб

Категорія: смертельно отруйний гриб

Гриб має приємний фруктовий запах. Не втрачає своїх отруйних властивостей навіть після виварювання. Призводить до смерті. Гриб поширений у листяних лісах, міських парках та степах.

 

Плютка

Гриби

Категорія: надзвичайно отруйний гриб

В Україні представлено декілька отруйних видів цього гриба. Найнебезпечніший серед них – плютка Патуйяра. Масово росте не лише в листяних лісах, але й часто зустрічається у міських парках. Особливо полюбляє дубові та липові парки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найотруйніших рослин України: фото та опис

плашка

Читайте також