Головна Здоров'я Загроза коронавірусу: 6 щоденних звичок, які підривають імунітет

Загроза коронавірусу: 6 щоденних звичок, які підривають імунітет

mamabook
273 Переглядів
серце
серцеЗахист від коронавірусу – здебільшого особиста відповідальність. Окрім ретельного миття рук, носіння масок і перчаток, слід змінити спосіб свого життя.

Наші щоденні звички здатні послаблювати імунну систему, що смертельно небезпечно в умовах пандемії коронавірусу. Німецьке видання Fit for Fun  зібрало рекомендації лікарів та склало рейтинг шкідливих звичок, від яких екстрено слід відмовлятися.

1. Нездорове харчування

Звичка їсти картоплю фрі чи навіть піцу, сидячи вдома на карантині, – норма. Із полиць супермаркетів зараз масово змели чипси, шоколадні батончики, цукерки, також порожні холодильники із напівфабрикатами. Зараз, як ніколи, слід зробити орієнтацію на раціон з переважанням рослинних продуктів. Усе повинно готуватися свіжим та не зберігатися довго.

Їжа

2. Холодні ноги

Лікарі попереджають: фіксуючи охолодження ніг, організм прагне зупинити втрату тепла та звужує кровоносні судини. У носі, горлі погіршується насичення кров’ю слизових оболонок – і вони стають сухими, більш незахищеними перед патогенними вірусами, бактеріями. Не допускайте переохолодження ніг – інакше загроза зараження коронавірусом різко зросте.

3. Куріння

Ця звичка пошкоджує війки епітелію бронхів, які фільтрують сміття в легенях. Тютюновий дим допомагає хвороботворним мікроорганізмам проникати всередину.

4. Стрес

Звичка все драматизувати, хвилюватися з будь-якого приводу підриває здоров’я. Стресовий стан призводить до того, що клітини-кілери (NK-клітини) стають неактивними. Ці клітини захищають організм від вірусів і бактерій. Також стрес скорочує кількість імунних клітин (моноцитів).

5. Нестача сну

Імунна система проходить «перезавантаження» саме під час сну. Його нестача здатна вбити імунітет. Люди із хронічним недосипом швидше підхоплюють віруси, їхній організм не здатен у повній мірі утворювати важливі для імунітету антитіла. Суттєво зменшити загрозу коронавірусу можна, якщо спати не менше 8 годин у день. Спати менше 6 годин категорично не рекомендується.

6. Алкоголь

Краще забути про звичку час від час випивати келих вина, пива чи чогось міцніше. Алкогольні напої будь-якого виду сприяють руйнуванню моноцитів, NK-клітин та сприяють розмноженню чужорідних агентів, які пригнічують імунну систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аби захиститися від коронавірусу, потрібно носити не маску, а перчатки

Читайте також