Головна Світ мами Який казан вибрати: алюмінієвий або чавунний?

Який казан вибрати: алюмінієвий або чавунний?

mamabook
236 Переглядів
казан

казанКазан відноситься до найбільш багатофункціонального кухонного начиння, який можливо застосовувати, як для домашнього, так і польового приготування багатьох страв на відкритому багатті. Переважно сучасні моделі казанів виготовляють із чавуну й алюмінію, тому багато споживачів часто задаються питанням, який матеріал краще, хоча однозначної відповіді не існує, і кожен виріб в певних умовах є більш вигідним. У каталозі продукції інтернет-магазину МІЙ Посуд представлений великий вибір високоякісних чавунних і алюмінієвих казанів від компанії Біол, серед яких завжди можна підібрати найбільш відповідну форму та об’єм посуду. Для того щоб купити казан, достатньо перейти за прямим посиланням – https://moya-posuda.com.ua/catalog/kazany/ і оформити замовлення.

Плюси та мінуси чавунного казана

Прихильники класичних моделей переважно віддають перевагу чавунному казану. Такі вироби мають високі теплопровідні характеристики, що забезпечують неспішність приготування і поступове томління страв до абсолютної готовності.

Беззаперечною перевагою подібного посуду також є і його довговічність, причому на стінках утворюється антипригарна скоринка з шарів жиру, і з кожним роком експлуатації їжа, приготована в чавунному казані, не пригорає і виходить ще більш ароматною та смачною. Такий посуд може буквально передаватися з покоління в покоління в якості сімейної реліквії.

Чавунні казани не окислюються, і є абсолютно екологічними, тому ризик завдати шкоди здоров’ю людини виключений. Оптимальним варіантом буде наявність щільної кришки, оскільки в цьому випадку бере участь також додатково пар.

Казан чавунний володіє значною вагою, що є основною незручністю такого кухонного начиння. Це ускладнює його використання в господарстві, до того ж в якості похідного посуду він теж незручний. Чавун є досить крихким металом, і може тріснути в разі необережного поводження, а також можлива корозія. Щоб уникнути негативних наслідків, перед першим використанням чавунний казан необхідно промити та прожарити спеціальним способом.

Особливості алюмінієвих виробів

На відміну від чавунних виробів казан алюмінієвий надзвичайно легкий, і тому є безпрограшним варіантом для похідних умов або готування на домашніх електричних і газових плитах.

Казан з литого алюмінію швидше нагрівається, і хоча в порівнянні з чавуном остигає також швидко, їжа в ньому готується досить швидко, і не вимагає особливих зусиль.

Матеріал екологічно безпечний, головне не залишати в такому казані їжу після приготування, а пересипати в іншу місткість.

Казан з алюмінію більш м’який, і може бути схильний до деформації, тому слід уникати ударів, і не використовувати абразивні губки і агресивні хімічні мийні засоби. В ідеалі ж краще мати обидва вироби для зручності використання в різних випадках.

Читайте також