Головна Малюки Яким повинен бути одяг на хрещення для дівчинки

Яким повинен бути одяг на хрещення для дівчинки

mamabook
188 Переглядів

Крещение ребенка: 7 важных вопросовГотуючись до таїнства хрещення, батьки знайомляться з основними церковними правилами. Один з важливих моментів – це обрядовий хрестильний одяг для дитини. В цій статті ми розглянемо, як правильно одягнути дівчинку на хрещення.

В першу чергу, варто враховувати кольорову гаму хрестильного одягу. Перевагу потрібно віддати одягу білого кольору. Адже білий символізує святість та безгрішність. До того ж, дівчинка в білосніжному вбранні буде виглядати дуже святково в такий важливий в її житті день. Також допустимі світлі відтінки рожевого та кремового кольорів. Але все ж бажано віддати перевагу білому одягу.

Оскільки хрестильний одяг – святковий, то він може бути прикрашений невеликими малюнками, вишивкою, написами, а також декорований мереживом, рюшами. З візерунків найчастіше зустрічаються зображення ангелів, хрестики. Також дуже популярний хрестильний одяг з елементами українською вишивки. Для дівчаток традиційно обирають вишивку рожевого, червоного кольорів.

Стосовно моделей та крою хрестильного одягу, то в цьому випадку немає ніяких обмежень. Головне, аби дитині було комфортно в таких речах. З точки зору практичності варто врахувати, що одяг повинен легко розстібуватись чи зніматись, особливо якщо йдеться про обряд, в якому передбачено повне занурення малюка в купель. Тому варто обирати довгі хрестильні просторі сорочечки або бодіки, комплекти у вигляді штанців та кофтинки. А от хрестильне платтячко може бути нелегко знімати, особливо якщо на ньому чимало гудзиків та застібок. Також обов’язковими елементами хрестильного гардеробу для дівчинки є чепчик (шапочка, хустинка) та пінетки.

Окрім хрестильну одягу, обов’язковим обрядовим елементов є крижма. Це спеціальна тканина, в яку малюків загортають після ополіскування у воді. І крижма, і хрестильний одяг повинні бути персональними, тобто куплені для дитини спеціально на обряд. Не можна використовувати одяг, в якому раніше хрестились старші братик чи сестричка. Крижма використовується об захист. Цей оберіг потрібно зберігати протягом життя дитини. Також вважається, що крижма має сильні захисні властивості. Якщо малюк сильно хворіє, то за традицією, його тільце потрібно протерти хрестильною крижмою – і це допоможе дитині впоратись з хворобою.

хрестильний, хрещення, товарНа фото: хрестильний комплект на дівчинки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також