Головна Здоров'я Які цитрусові найкорисніші: думка лікарів

Які цитрусові найкорисніші: думка лікарів

mamabook
105 Переглядів
мандарини

мандариниЦитрусові фрукти – головне джерело вітамінів в осінньо-зимовий період. Це джерело вітаміну С, який підвищує рівень противірусного імунітету, укріплює судини й серцевий м’яз. Та чи всі цитрусові однакові корисні? Які з цих фруктів мають найбільшу цінність?

Де найбільше вітаміну С

Добова норма вітаміну С для людини – 90 мг. У період хвороби ця потреба зростає. За словами вчених, чемпіонами із вмісту вітаміну С є не кислі лимони й лайми, як вважає більшість. Аскорбінова кислота у великій кількості присутня в помело, апельсинах, грейпфрутах. Аби покрити денну норму вітаміну С, достатньо з’їсти 2 апельсини чи 1 грейпфрут.

Чим шкідливий фреш із апельсинів

Лікарі радять не вживати цитрусові фреші вранці, зокрема апельсинові. Ці напої провокують різкий стрибок цукру в крові. Глюкоза спричиняє великий синтез гормону інсуліну. Постійне надмірне вироблення цього гормону призводить до серйозних патологій в організмі. Зменшити шкідливість від цитрусового фрешу можна двома способами:

  • Розвести сік з водою у пропорції 1:
  • Пити апельсиновий фреш не до сніданку, а через 45 хвилин після прийому їжі.

Користь рослинної клітковини

Клітковина, на яку багаті фрукти, не засвоюється організмом. Вона всмоктує та активно виводить зі шлунково-кишкового тракту токсини, активує травний процес. За вмістом харчових рослинних волокон серед цитрусових лідирують лайм, кумкват, апельсин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити тиск без ліків

Читайте також