Головна Релакс Які цікаві вироби можна робити з пряжі

Які цікаві вироби можна робити з пряжі

mamabook
43 Переглядів
подушка

подушка

Сьогодні стають дедалі популярнішими в’язання та різноманітне рукоділля. Для одних це розрада після робочого дня, для когось – тренування дрібної моторики рук. Але в будь-якому разі цікаво спостерігати, як із моточку пряжі виходить якась річ (можливо, іграшка або кофтинка). Однак нитки для в’язання мають доволі багато способів застосування. Про такі нестандартні варіанти ми сьогодні й поговоримо.

Картина з ниток

Це дуже цікавий виріб, який зможе стати унікальною прикрасою твого дому. Тобі знадобляться:

 • пряжа;
 • фанера або тонка дошка;
 • маленькі цвяхи та молоток;
 • макет майбутньої картини. Наприклад, зображення тварин чи квітки. Зверни увагу: воно повинно бути таким, щоб «читалось», як тінь.

Порядок виконання робіт:

 1. Фанеру чи дошку зафарбуй бажаним кольором – це буде фон майбутньої картини.
 2. Нанеси зображення. Якщо є певні художні навички, то можеш це зробити навіть від руки, в іншому разі використовуй роздруковану картинку.
 3. Вбий по контурах цвяхи. Роби відстань між ними не більше ніж 5 мм. Однак вона має бути зручною для намотування ниток. Тобто в тому разі, якщо пряжа у тебе товста, відстань потрібна трохи більша.
 4. Закріпи нитку на одному з цвяхів і далі створюй таку собі павутинку, досягаючи максимального заповнення простору всередині картини.
 5. Зафіксуй нитки. Можна їх зав’язати або закріпити термоклеем.

У міру вдосконалення навичок переплетення ниток можна здійснювати за певними схемами. Їх доволі багато в мережі. Це дозволить створити ще привабливіші картинки.

пряжа

Куля з пряжі

Це дуже цікавий та простий виріб, для якого потрібно мінімум інвентарю, а ось способи використання його різноманітні. Але спочатку варто розповісти, як, власне, таку кулю зробити. Отже, тобі потрібна пряжа. Вибрати якісну та саме того кольору, який забажаєш, та ще й за доступною ціною, можна тут: https://avrora.ua/nitki-dlya-vyazannya/. Також придбай клей ПВА, а голка, напевно, у тебе знайдеться. Ще потрібна надувна кулька. Порядок робіт:

 1. Надуй кульку до бажаного розміру.
 2. Просунь нитку в голку – довжина має бути комфортною для тебе.
 3. Проколюй отвір у тюбику, пропусти крізь нього нитку, не поспішай – вона має набрати в себе клей.
 4. Почни примотувати нитку навколо кульки, роби це хаотично, поступово заповнюючи простір. Продовжуй, поки не досягнеш бажаної густини. Чим більше буде витків, тим щільніше вийде виріб.
 5. Тепер підвішуй кульку за хвостик та дай їй висохнути. На це може піти від декількох днів до тижня. Все залежить від товщини пряжі, кількості клею та температури в приміщенні. Не суши феном.

Якщо є бажання, можна прикрасити готовий виріб. Варіантів використання такої кульки з ниток чимало. Вона може стати своєрідним абажуром, що даватиме красиві тіні та створюватиме особливо романтичну атмосферу. Інший варіант – обрізати верхню частину, утворивши вазу, у яку можна складати, наприклад, пряжу чи щось інше.

декор

Кошик із пряжі

Це доволі практична поробка, яку надалі можна використовувати не лише для декору, але й для зберігання різних речей. Яких саме – залежить від форми та розміру виробу. Отже, тобі знадобляться:

 • пряжа;
 • дерев’яні шпажки (якщо розмір виробу невеликий, то навіть зубочистки підійдуть);
 • картон для основи;
 • клей-пістолет.

Насамперед потрібно вирізати основу. Картон варто брати доволі цупкий, бажано з двох чи трьох шарів, щоб він тримав форму. По периметру треба встановити зубочистки/шпажки та закріпити їх термоклеєм. Далі зачекай, поки застигне клей. Наступний крок – зафіксуй нитку зручним способом та починай обплітати зубочистки. Це потрібно робити в шаховому порядку. Тобто спочатку першу спереду, другу ззаду, і так чергувати, наступний ряд – навпаки. У результаті зубочистки/шпажки сховаються за нитками. Продовжувати треба на задану висоту, а потім край нитки закріпити. Для того щоб приховати гостру частину зубочисток, варто надіти на них намистини, для фіксації зручно використовувати термоклей.

Отже, купуй пряжу та створюй власноруч цікаві вироби.

Читайте також