Головна Світ мами Які обов’язки хрещеного батька

Які обов’язки хрещеного батька

mamabook
1482 Переглядів

одежда на крещениеТаїнство хрещення – це друге народження людини для життя, народження від води і Духу. Похрещену дитину приймають в його духовному народженні хрещені батьки, які поручились перед Богом за віру та правильне виховання маленького християнина.

Обов’язки хрещеного батька до обряду
Підготовку до обряду хрещеному батькові і матері потрібно розпочати ще задовго до самого таїнства. В першу чергу, підготовка заклечається у вивченні Священного Письма, основ православної віри.

Формально хрещеному батькові не обов’язково постидитись, сповідуватись та проходити причастя перед обрядом. Але для людини віруючої це не буде чимось новим і незрозумілим, адже ви повинні притримуватись цих правил постійно.

Після того, як ви дали згоду стати хрещеним батьком, не відтягуйте підготовку до обряду. Перш за все, відвідайте храм, в якому планується хрещення малюка. Священик, який буде проводити обряд, проведе з вами роз’яснювальну бесіду, підкаже, що вони повинні робити під час хрещення, що потрібно купити для обряду. За традицією, хрещені батько і матір купують одяг на хрестини. Також хрещений батько купуй хрестик для малюка, а мати – крижму.

Обов’язки хрещеного батька під час обряду
Священик, хрещені батьки і дитина – головні учасники таїнства. Батьки малюка та родичі лише спостерігають за обрядом та моляться. Хрещений батько повинен тримати під час обряду дитину на руках, якщо хрестять хлопчика. Хрещена мати лише стоїть поруч. Якщо ж хрестять дівчинку, то все відбувається навпаки.

Перед початком хрещення священик обходить храм, читаючи три молитви. Після цього він просить хрещеного батька та похресника повернутись обличчям на захід та ставить тому, кого хрестять, декілька запитань. Якщо хрестять малюка, то за нього відповідає хрещений батько. Крім того, під час обряду хрещені батьки читають вголос «Символ віри» замість малюка, бажано всі слова вивчити заздалегідь напам’ять.

Хлопчика від купелі приймає хрещений батько, а дівчинку – хрещена мати. Другий хрещений допомагає витерти малюка крижмою та одягнути на дитину хрестильний одяг.

крещение, одежда на крещениеНа фото: хрестильний набір на хлопчика – Інтернет-магазин Tovarik.com.ua

Обов’язки хрещеного батька після обряду
Ви повинні чітко розуміти, яку відповідальність берете на себе, погоджуючись стати хрещеним батьком. Ви відповідаєте за духовне виховання свого похресника, пояснювати ди-тині основні канони православної сили, разом з похресником відвідувати церкву, водити дівчинку чи хлопчика на причастя. Також важливо розуміти, що ви перебираєте на себе роль батьків, якщо з рідними батьками похресника щось станеться. Приходячи до церкви, ви завжди повинні молитись та ставити свічку за здоров’я свого похресника.

В обов’язки хрещених батьків також входить і опікування хресника від гріхів і спокус, особливо в дитячий і підлітковий вік. Також хрещений батько, знаючи характер, побажання і таланти похресника, повинен допомогти йому з правильним вибором супутниці життя, а також супроводжувати свого похресника на весіллі.

Вважайте, що від того, наскільки сумлінно ви будете виконувати свої обов’язки хрещеного, буде в багатьох питаннях залежати майбутнє вашого похресника. Тому відноситись легковажно до своїх обов’язків не можна. Також ви повинні бути гідним зразком для наслідування для дитини.

Тому, перш ніж погоджуватись хрестити дитину, заздалегідь подумайте, чи зможете ви відповідально і сумлінно виконувати свої обов’язки. Існує думка, що не можна відмовлятись, якщо вас запросили на роль хрещеного. Насправді церква роз’яснює, що відмова не є гріхом. Гріх – це згода, після якої ви в церкві пообіцяли приймати участь у духовному вихованні похресника, але насправді не приймати жодної участі в його житті.

крыжмаНа фото: крижма з золотою вишивкою – Інтернет-магазин Tovarik.com.ua

mamabook.com.ua

Читайте також