Головна Здоров'я Як зробити медичну маску самостійно (фото, відео)

Як зробити медичну маску самостійно (фото, відео)

mamabook
1452 Переглядів
маска
маскаВ умовах дефіциту масок їх можна зробити самостійно з підручних матеріалів.

Необхідні матеріали:

  • «Дихаюча» тканина/марля.
  • Вата.
  • Ножиці.

Як зробити захисну маску для обличчя

– Стандартна медична маска – тришарова. В ідеалі використовувати марлю. Якщо у вас немає такого матеріалу, то підберіть щось у своєму гардеробі зі старих речей. Не підходять синтетичні тканини. Вам потрібен матеріал, через який вільно можна дихати.

– Відріжте прямокутник з марлі розміром 100х50 см.

– У центр тканини викладіть широкий шар вати, рівномірно розподіліть.

– Закрийте вату, згорнувши її марлею зверху та знизу. Маска повинна закривати ніс і рот, заходити на щоки до вух.

– Розріжте марлю симетрично з обох боків, аби зробити зав’язки. Схематично розрізи зображено на малюнку:

  • Висота пов’язки – 20 см.
  • Ширина зони із ватою – 30 см.
  • Довжина зав’язок – по 30-35 см.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогнози експертів: пандемія коронавірусу буде тривати не менше року

 

Правила використання захисної маски

Де носити: у громадських місцях, чергах, транспорті, під час догляду за хворими.

Де не потрібна: на вулиці, якщо вас не оточують люди.

Чи можна використовувати повторно: вийміть  вату і замочіть маску в кип’яченій воді на 10 хвилин. Після цього ретельно поперіть марлю за допомогою мила. Висушіть, попрасуйте з парою, покладіть чисту вату. Використовувати саморобну маску можна до 5 разів, доки вона цілісно закриває ваше обличчя.

Як знімати: маску не можна торкатися руками. В ідеалі – носити одночасно з маскою латексні перчатки. Спочатку знімається маска, а потім – перчатки, які слід стягнути навиворіт, аби шкіра не торкалася зовнішньої сторони перчаток. Після цього ретельно вимити руки з милом.  Маска та перчатки відразу викидаються в смітник.

Навіщо носити маску

Вона потрібна, у першу чергу, для людей, які вже захворіли. Чхання, кашель – спосіб поширення інфекції. Якщо носити маску, то ви знижуєте ризик зараження оточуючих.

Якщо вату в масці змочувати етиловим спиртом чи краплями натуральної ефірної олії чайного дерева, то це захистить від інших патогенних мікроорганізмів. Адже у період епідемії коронавірусу дуже важливо мати міцний імунітет. Якщо ви захворієте на грип, ГРВІ, то в рази зростає ризик підчепити коронавірусну інфекцію.

По-третє, коронавірус потрапляє в організм через наші слизові. Тож у жодному випадку не можна брудними руками торкатися носа, рота, очей. А маска захищає від неконтрольованих рухів, коли ми мимоволі чіпаємо обличчя.

Важливо! Маска не є єдиним і гарантованим способом захисту від інфекції. Важливо дотримуватися комплексу мір, спрямовані на профілактику зараження: миття рук із милом, використання дезінфекторів, самоізоляція тощо.

Читайте також