Головна Здоров'я Як укріпити серце: 3 прості поради

Як укріпити серце: 3 прості поради

mamabook
93 Переглядів
тиск

тискПатології серця – найпоширеніші проблеми зі здоров’ям в усьому світі. Про укріплення серцевого м’язу слід дбати все життя – незалежно від вашого віку. Тож займатися фізичною активністю та переглянути свій раціон ніколи не пізно.

Лікарі дають 3 поради, які допоможуть оздоровити серце й судини.

Порала 1. Корекція харчування

Різкі зміни в меню завжди викликають спротив в організму. Тож для початку вам слід зробити незначну, але важливу корекцію. Хоча б 1 раз на тиждень ваші звичні м’ясні страви замініть бобовими. Наприклад, на паштет із квасолі, нутове пюре чи порцію сочевиці. Відмовтеся від білого хліба на користь цільнозернового. І обов’язково додавайте до кожного прийому їжі хоча б трішки овочів.

Порада 2. Працюйте на підвищення пульсу

Протягом дня вам потрібно створювати нетривалі ситуації, коли серце починає битися частіше. Достатньо 15 хвилин вранішньої зарядки – вам не обов’язково відвідувати тренажерний зал. Також чудова ідея – це відмова від ліфта на користь сходів.

Порада 3. Знайте свої показники

Лікарі-кардіологи радять кожній людині знати свою вагу та індекс маси тіла, артеріальний тиск, а також двічі на рік перевіряти рівень холестерину й цукру в крові.

Які показники вважаються в межах норми:

  • Середній індекс маси тіла здорової людини – від 18,5 до 25.
  • Артеріальний тиск не повинен перевищувати 120/80.
  • Загальний холестерин – менше 200 мг/дл.
  • Рівень глюкози в крові – нижче 100 мг/дл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також