Головна Малюки Як швидко збити температуру в дитини: які ліки можна давати

Як швидко збити температуру в дитини: які ліки можна давати

mamabook
84 Переглядів
грип

грип

У першу чергу, слід зрозуміти, що підвищення температури – це цілком природна реакція організму. У такий спосіб наш імунітет активується та починає боротися з патогенними вірусами, бактеріями. Тож збивати невисоку температуру тіла категорично заборонено. Небезпечним вже є показник у 38-38,5 градусів. У такому випадку, орієнтуючись на стан дитини, ви можете їй допомогти.

Що можна дати екстрено без лікаря?

Для малюків

Зовсім маленьким дітям, які в період підвищення температури відмовляються від їжі та води, рекомендується ставити ректальні свічки. Цей засіб ефективний, а також більш безпечний. Адже його дія зональна – дитині не доводиться приймати таблетки чи сиропи та пропускати їх через шлунково-кишковий тракт.

Для дошкільнят

Дошкільнятам та дітям 6-10 років можна запропонувати жарознижуючі сиропи. Вони приємні на смак, також швидко допомагають.

Для підлітків (від 12 років)

У такому віці вже можна давати таблетки. Проте навіть підліткам доцільно давати сиропи й ставити ректальні свічки. Особливо, якщо температура піднялася на фоні сильного болю в горлі та дуже слабкого фізичного стану.

Для зниження температури підліткам можна давати:

  • Нурофен (ібупрофен).
  • Панадол (парацетамол).
  • Ефералган.
  • Доломол.
  • Тайленол.

Це ефективні засоби для боротьби з підвищеною температурою у період захворювання на гостру вірусну інфекцію, кишкові розлади, період після вакцинації. Дуже важливо не перевищувати дитячу дозу. Вона чітко вказано в інструкції відповідно до віку дитини. Ще один важливий момент – дотримуватися перерви між прийомом ліками. Інакше ви можете спровокувати передозування та погіршити стан дитини, організм якої й так ослаблений.

ліки

Що ще можна зробити?

Окрім прийому ліків, слід використовувати протирання шкіри дитини чистою водою. Допомагає велике вживання рідини – це чиста негазована вода, ромашковий чай, морс, настій шипшини, регідраційний розчин.

Регулярно провітрює приміщення. Слідкуйте, аби ноги були сухими й у теплі. Найкраще одягнути теплі шкарпетки з натуральної вовни.

Не змушуйте дитину їсти! Їй знадобиться багато енергії на перетравлювання їжі. Ці сили організм краще витратить на боротьбу з інфекцією. Пропонуйте дитині дуже легку їжу. Це овочевий чи курячий бульйон, варені яйця.

Коли слід викликати лікаря

Якщо висока температура тіла тримається понад 12 годин і вам не вдається її збити за допомогою таблеток – отже, розпочалася інтоксикація тіла. Важливо не затягувати й екстрено звернутися до лікаря. Усі ваші спроби самолікування в період інтоксикації будуть стрімко погіршувати стан дитини.

Коли слід звертатися до лікаря:

  • Якщо висока температура піднялася в малюка віком до 6 місяців.
  • При високій температурі з’явилися судоми.
  • У дитини сильне зневоднення (сухі очі, губи, дитина марить).
  • З’явилися зміни в стані – апатія, сонливість, галюцинації, надмірне збудження.
  • Блювота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болить вухо в дитини – чим знеболити

плашка

Читайте також