Головна Світ мами Як правильно прати та сушити джинси, аби вони не сіли

Як правильно прати та сушити джинси, аби вони не сіли

mamabook
61 Переглядів
пральна машина

пральна машина

Практичні та модні штани з джинсової тканини – незамінна базова річ у будь-якому гардеробі. Шкода, що бавовняний матеріал сильно деформується під час прання. Найчастіше джинси дають усадку, зменшується ледь не на розмір. Доводиться чимало в них ходити, аби штани повернулися до попереднього стану. І якщо так регулярно прати річ, то зовсім скоро одяг з деніму дасть тріщини та протреться. Отже, як прати джинси, аби не пошкодити улюблений одяг?

7 порад щодо вибору режиму та температури прання

Порада 1. Обов’язково застібніть блискавки, усі гудзики перед пранням. Фурнітура часто чіпляється за тканину, що може стати причиною появи протертих місць і навіть дірок.

Порада 2. Якщо на джинсах є нашивка, стрази, аплікації, то штани потрібно вивернути. Інакше пошкодять декор-елементи. І є великий ризик, що тканина полиняє й змінить їхній вигляд – колір і насичення забарвлення.

Порада 3. Аби джинси не втрачали форму, періть їх окремо. Так ви зможете виставити правильний індивідуальний режим прання. Зазвичай джинсові речі деформуються, коли обирається режим для усіх речей в машинці, а джинс вимагає особливого підходу.

одяг

Порада 4. Завжди використовуйте спеціальний мішок для прання. Джинси складаються в торбинку й не розкручуються на етапі віджиму. Адже саме в цей момент речі найчастіше псуються.

Порада 5. Оптимальна температура прання будь-яких речей із деніму – це 40 градусів. При такому режимі джинс не линяє, не дає усадку і не витягується. Проте для речей із вишивкою слід обирати більш делікатні режими – це прання при 30 градусах.

Порада 6. Обирайте спеціальні режими. Вони передбачені в усіх сучасних моделях пральних машинок. Для джинсів підходять «делікатний» або «для джинсової тканини». Якщо у вас немає змоги обрати такі програми, то виставляйте прання машинкою на температуру в 40 градусів, але з мінімальним режимом віджиму – не більше 400 обертів. В ідеалі – взагалі прати без віджиму, але сушка таких речей триватиме на 6-8 годин довше. Це варто врахувати заздалегідь.

Порада 7. Деформація джинсової тканини також залежить від типу сушки. Дуже помилково вивішувати джинси на обігрівач. Штани потрібно розправити й покласти на горизонтальну поверхню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно прати пуховик

Читайте також