Головна Світ мами Як потрібно відмічати Страсну п’ятницю

Як потрібно відмічати Страсну п’ятницю

mamabook
63 Переглядів

свечиВеликодні традиції передбачають, що останню п’ятницю перед Пасхою потрібно провести згідно особливих правил.

Багато хто чув про Страсний тиждень і, зокрема, Страсну п’ятницю, але не всі знають, що це таке. Страсний тиждень йде відразу ж після Вербної неділі і триває 6 днів до суботи. У неділю віряни святкують Великдень.

Чому день називається Страсна п’ятниця?

Це час, коли перед Великоднем розіп’яли Ісуса Христа. Саме в цей період забороняються роботи чоловіків і жінок, спів і багато іншого. За 3 дні до Великодня не готують обід, харчуючись сухими продуктами: хлібом, овочами, не можна їсти рибу. 3 дні до Вознесіння Христа не дозволяється шити, прясти, рубати дрова або тесати сокирою.

Раніше, в давнину, коли наступала Страсна п’ятниця, можна було виконувати тільки 2 види роботи: пекти паски та садити капусту. Господиня садила паски в піч і прикривала їх священною вербою, а далі відразу ж йшла на город і садила розсаду зі словами: “Щоб капуста була здорова, як паска”.

Гілочки, якими накривали паску, використовували пізніше для обкурювання від нечистої сили. Якщо паска залишалася порожньою всередині або спадала, то люди чекали на смерть близьких або іншу біду.

Хліб, який сіяли на Страсну п’ятницю, не боявся нічого: ні граду, ні вітру. Старалися посіяти горох, адже вважалося, що Страсна п’ятниця – сприятливий день для майбутнього врожаю.

Про п’ятницю на Страсному тижні говорили: «хто цю п’ятницю постить, та людина від ворогів і розбійників збережена буде».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як оригінально пофарбувати пасхальні яйця

Читайте також