Головна Здоров'я Як полегшити біль при артриті

Як полегшити біль при артриті

mamabook
53 Переглядів

Багато людей старше 35 років помічають появу хворобливих відчуттів у суглобах. Частою причиною цього стає ревматоїдний артрит – запальне захворювання, яке вражає суглоби та провокує їхнє руйнування. Запальний процес може розвиватися у будь-якій частині тіла, де є рухоме зчленування кісток, але найчастіше локалізується в кистях, стопах, колінах та ліктях. Для хвороби характерний хронічний перебіг з періодичними загостреннями, під час яких хворобливі відчуття стають більш інтенсивними. Для полегшення цих станів застосовуються різні протизапальні та знеболювальні препарати: димексид, диклак, німід та інші ліки. Рішення про використання того чи іншого медикаменту лікар приймає після обстеження хворого, оцінки стану суглобів та швидкості прогресування захворювання.

Причини розвитку та симптоми ревматоїдного артриту

Причинами розвитку хвороби можуть стати такі фактори:

  • запальний процес, викликаний інфекційними агентами: вірусом Епштейна-Барра, герпесу, мікоплазми, краснухи та деякими іншими мікроорганізмами;
  • надмірне фізичне навантаження, у ході якого суглоби регулярно піддаються травмуючим впливам;
  • затяжні стресові стани;
  • генетична схильність;
  • вплив на організм несприятливих зовнішніх факторів: токсичних, радіаційних, хімічних.

Для захворювання характерна скутість суглобів, яка найінтенсивніше проявляється в ранкові години відразу після пробудження. Якщо ураження суглобів значне, зранку хворий може бути практично знерухомленим. Уражені запальним процесом зчленування кісток стають болючими, набрякають, деформуються. Також для захворювання характерні загальна слабкість, підвищення температури тіла, втрата ваги.

таблетки

Як зменшити болючість суглобів при артриті

Оскільки це захворювання є хронічним, хворим доводиться майже завжди терпіти досить сильний біль. Щоб полегшити цей стан, лікарі рекомендують використовувати протизапальні та знеболювальні препарати. Один із найпопулярніших – димексид, ціна якого порівняно невисока. Ці ліки комплексно впливають на уражену ділянку, одночасно знеболюючи та знижуючи інтенсивність запального процесу.

Зменшити біль при артриті також допомагають такі способи:

  1. Зниження навантаження на суглоби. За наявності надмірної ваги хворому призначають дієту, яка допомагає позбавитись зайвих кілограмів і в такий спосіб розвантажити суглоби.
  2. Щоденне виконання вправ лікувальної фізкультури. Рухи можуть спричиняти біль, але без регулярної розминки суглоби можуть остаточно застигнути.
  3. Прийом біологічно активних добавок. Щоб підтримати здоров’я суглобів та уповільнити процес їх руйнування, слід додати до раціону вітамінно-мінеральні комплекси та хондропротектори.

При комплексному підході до лікування ревматоїдного артриту вдається досягти значного покращення стану хворого.

Читайте також