Головна Світ мами Як отримати ідентифікаційний код для дитини

Як отримати ідентифікаційний код для дитини

mamabook
31 Переглядів

На всеукраїнському порталі Гід Онлайн користувачі мають змогу отримати повну інформацію щодо державних та адміністративних послуг. Платформа поєднує понад тисячу сервісів, які надають органи місцевого самоврядування та виконавчої влади. За ідентифікатором номер 00321 можна отримати повні відомості та інструкцію з приводу оформлення коду ІПН для дитини. Видача картки потрібна кожному українському громадянину. Послуга передбачає присвоєння реєстраційного номера з Держреєстра фізичних осіб, що є платниками податку.

Особливості отримання послуги

Картка платника податків, або ідентифікаційний код, – це документ, який засвідчує реєстрацію людини у Держреєстрі. На дітей віком до 14 років пакет паперів для оформлення реєстраційного номеру подають батьки чи особи, що виконують батьківські обов’язки (опікуни, піклувальники, усиновителі).

Щоб отримати ідентифікаційний код для дитини, потрібно виконати кілька простих дій. Вони полягають в наступному:

  • зайти на всеукраїнський інформаційний портал Гід Онлайн;
  • ознайомитися з порядком надання послуги;
  • звернутися до податкової служби;
  • надати документи особисто чи через представника;
  • отримати картку.

Послуга є безкоштовною, а термін надання складає до 10 діб. Якщо за оформленням ІПН на дитину звертається громадянин України з постійним місцем проживання в країні, строк реєстрації становить 3 дні без адміністративного збору. В іншому випадку термін оформлення ІПН складає 5 днів. У разі виявлення помилок в документах та поданій Обліковій картці строк надання збільшується до 10 робочих діб.

часы

Перелік документів

Ідентифікаційний код на дитину оформлює один з батьків або законний представник. Папери можна надавати не лише особисто, через довірену особу чи нотаріуса, але й поштою (рекомендованим листом). Ще один варіант – заповнення заяви на офіційному сайті ДПС. Перелік потрібних паперів:

  • форма №1ДР;
  • паспорт або інший документ, який засвідчує особу замовника держпослуги;
  • документ про народження дитини;
  • витяг з Державного демографічного реєстру чи довідка прописку або довідка про взяття на облік ВПО.

Якщо за отриманням ідентифікаційного коду на дитину звертається іноземець, слід надати переклад і копію посвідчення особи іноземця чи без громадянства. Результатом отримання послуги є видача картки платника податків або внесення до паспорту відомостей про РНОКПП з Держреєстру. Замовнику послуги можуть відмовити в оформленні коду ІПН на дитину в тому разі, якщо в документах виявлені помилки чи недостовірна інформація.

Читайте також